Jump to content

Ostavinska rasprava u Italiji (vodim spor već 4.god)


sportaš123

Preporučene objave

Molim POMOĆ.. (evo ukratko o problemu)

 

Moj otac je živio u Italiji i tamo posjedovao mnogo nekretnina i imovine. Poginuo u saobraćajnoj nesreći bez da je ostavio zapis o nasljeđu.

Ja sam njegova kći iz prvog braka. U Italiji nakon smrti ostala njegova žena i dva sina (moja polubraća).

Nisam imala stalni kontakt s ocem i tek sam 3.godine nakon njegove smrti saznala da je već 3.godine mrtav i to nakon što sam sama zvala telefonski.

Godinama su me odvjetnici u Hrvatskoj zadržavali sa bude, bude....,te je odvjetnik u tom periodu uputio na sud u Bassanu moj zahtjev za pokretanje ostavinske rasprave.

 

Od tada ništa, već sam osobno otputovala u Italiju i tamo angažirala odvjetnika koji sada već 4.god vodi spor.

Naime, održano je 6.ročišta i suprotna strana se poziva na rok zastare te svim sredstvima pokušava osporit moje pravo na podjelu. Prikupljena je sva dokumentacija s moje strane i predana, no spor je nastao oko roka zastare.

 

Dali postoji neka mogućnost kako to rješit jer nakon smrti oca mene u Italiji na sudu nisu spominjali da postojim jer nisu nikad očekivali da ću se javit i tražit ostavinu.

 

Ova ostavina rješava moje egzistencijalno pitanje i jedva sam posudila da financiram sve do sada.

 

Molim neki savjet i pomoć.....

 

Postoji li i dali je regulirano zakonom kojim se dokazuje kada i kako je neka strana saznala za smrt osobe, a samim time i za svoje pravo na ostavinu.

Dali je njegova žena bila dužna mene spomenuti kao kći iz prvog braka da postojim i da živim u Hrvatskoj. (Znala je moju adresu, a tel je bio u tel imeniku)..

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija