Jump to content

Tko prvi - njegova zebra!


djemi

Preporučene objave

Recite starom vozaču (ispit 1963) da li je to istina!? Ako stanem autom ispred zebre i polako se šuljam gledajući da mi netko ne juri po glavnoj ulici, bahati pješaci će mi uletiti nakon mene na zebru i lupati po haubi i protestirati što im smetam jer zebra je njihova! Čujem da nisu u pravu i da vrijedi ovo što sam napisao u naslovu. Da ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jok

 

Članak 38.

 

(1) Vozač je dužan obratiti pažnju na pješake koji se nalaze na kolniku ili stupaju na kolnik.

(2) Kad prilazi obilježenome pješačkom prijelazu, vozač mora upravljati vozilom s osobitim oprezom i voziti takvom brzinom da, u slučaju potrebe, može pravodobno zaustaviti vozilo ispred pješačkog prijelaza.

(3) Na dijelu ceste po kojem se kreću djeca, osobe s invaliditetom, starije i nemoćne osobe ili su postavljeni prometni znakovi o sudjelovanju tih osoba u prometu, vozač je dužan voziti s osobitim oprezom, takvom brzinom da vozilo može pravodobno zaustaviti u slučaju potrebe.

 

 

 

dokle god ima pjesaka na zebri nema guranja i trazenja "rupe" vec se mora mirno cekati!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija