Jump to content

Kolektivni ugovor poslodavca i radnika


scenthr

Preporučene objave

1. valjda mislis na koga se primjenjuje? na citavu djelatnost, ako je recimo u pitanju graditeljstvo - na sve poslodavce i na sve radnike u toj djelatnosti, bez obzira jesu li ili nisu clanovi sindikata.

2. da, slicno je, ali se primjenjuje, kako sam navela, samo na zaposlene u toj grani, djelatnosti. nema kolektivnih ugovora na nacionalnom nivou, takav je bio samo taj iz 98. o minimalnoj placi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Da, zanima me na koga se točno primjenjuje. Ne mogu isčitati to iz zaglavlja Kolektivnog ugovora poslodavca i radnika.

 

"Kolektivni ugovor poslodavaca i radnika

Narodne novine br.: 84

11.07.2005."

 

3. Ako je proširen, to znači da ugovorne strane samim uspostavljanjem ugovora o radu padaju pod važenje proširenog kolektivnog ugovora za tu granu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

scenthr je napisao:

1. Da, zanima me na koga se točno primjenjuje. Ne mogu isčitati to iz zaglavlja Kolektivnog ugovora poslodavca i radnika.

 

"Kolektivni ugovor poslodavaca i radnika

Narodne novine br.: 84

11.07.2005."

 

3. Ako je proširen, to znači da ugovorne strane samim uspostavljanjem ugovora o radu padaju pod važenje proširenog kolektivnog ugovora za tu granu?

 

Da li itko ima odgovor na ova gore pitanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija