Jump to content

Postupanje CZSS


Klupe

Preporučene objave

Situacija je slijedeca: na prvoj raspravi sudac nalaze jednom centru da napravi posredovanje, a drugom centru da donese prijedlog s kime ce dijete zivjeti nakon razvoda. Zanima me:

 

1. da li je centar koji odlucuje o djetetu duzan cekati izvjesce prvog centra koji radi posredovanje i na taj nacin nas pokusva miriti te tek naknadno dati svoje misljenje

 

2. da li se taj drugi centar iako je nalozen od suda jer dijete tamo boravi (a nije prijavljeno) kao sto ni ja nisam tada bio ( a sud je iako upoznat time ipak inzistirao na tom centru) moze zbog svoje stvarne nenadleznosti ograditi od slucaja te sve proslijediti drugom (trecem u nasem slucaju) centru ili je odluka suda "jaca"?

 

Eto, za sada toliko, molim odgovore, a s jos pitanja se javim kasnije kada se iskristaliziraju stvari :-)

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, no zanima me da li je nastupila i greska u postupanju centra ako su svoje misljenje s kime ce dijete zivjeti dali prije nego je napravljen postupak posredovanja.

 

Naime, u postupku donosenja misljenja CZSS je napravio toliko propusta koji mi upucuju na (naravno nedokazivo) proteziranje majke te su donijeli odluku na brzinu zanemarivsi slijedece:

 

- mene kazu da su zvali jednim telegramom da dodjem na sastanak i psiho test, a taj telegram niti obavijest o njegovom prispjecu nisam ni primio

- nametnuvsi se kao "novonadlezni" centar nisu obradili papirologiju proslog centra staru 6 mjeseci u kojoj je evidentno ponasanje majke u odnosu na dijete i zlouporaba prava djeteta sa strane majke, lazi centru, kada je god stigla. Svoje "strucno" misljenje su urudzbirali na sudu dan prije nego su uopce primili dokumentaciju tog centra koji je bio prije nadlezan

- nisu uzeli u obzir niti se informirali o stanju postupaka (prekrsajnih i kaznenih) koje je majka nacinila upravo na stetu djeteta u predmetu, dok je u medjuvremenu za jedan od njih i majka osudjena na zatvorsku kaznu (kod prekrsajnog suda), a o njima sam ih upoznao na jednom nevezanom susretu ranije

 

Zanima me da li ce sud uvaziti prijedlog da se misljenje tog centra izuzme obzirom da su se oni nametnuli protivno odluci suda i na taj nacin "napravili" obradu i donijeli misljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rekli ste da je jednom Centru bilo dodjeljeno da odluči o posredovanju a drugom da da svoje mišljenje o tome s kim će dijete živjeti. Prema tome ne bi trebala biti greška.

 

Ne razumijem samo kakvo posredovanje, jer ja sam to prošla prije nego smo imali ročište na sudu. Tri put smo se sastali i ostala sam pri tome da ne želim više biti u braku i da ostajem pri tužbi za razvod.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

baccino je napisao:

Rekli ste da je jednom Centru bilo dodjeljeno da odluči o posredovanju a drugom da da svoje mišljenje o tome s kim će dijete živjeti. Prema tome ne bi trebala biti greška.

 

Ne razumijem samo kakvo posredovanje, jer ja sam to prošla prije nego smo imali ročište na sudu. Tri put smo se sastali i ostala sam pri tome da ne želim više biti u braku i da ostajem pri tužbi za razvod.

 

Tocno samo sto je centar koji je bio zaduzen za odlucivanje s kime ce dijete zivjeti mimo odluke suda proslijedio trecem centru odlucivanje, a taj treci centar je donio odluku prije nego sto je centar koji je bio zaduzen za posredovanje donio bilo kakvu odluku.

 

Interesira me da li je to nepravilno, da se donese misljenje s kime ce dijete zivjeti prije nego se okonca postupak posredovanja i drugo sto me interesira jest da li je centar koji je od suda bio odredjen postupio nepravilno i prepustio trecem centru odlucivanje. Da li se protiv te odluke tog treceg centra moze traziti njegovo izuzece zbog nepravilnosti koje sam istaknuo ranije i nenadleznosti jer je postupio mimo odluke suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija