Jump to content

ovrha na neplaćene kazne za parkiranje


N04

Preporučene objave

Naime,dobio sam rješenje o ovrsi za neplaćene kazne za parkiranje,a koje zapravo nisam ja pocinio.

:vrti:

prije otprilike 2 god prodao sam auto jednoj,necu ga nazvati osobom jer je on jedan najobicniji prevarant,a s kojim nisam potpisao tog trena pravovaljani kupoprodajni ugovor.nije potpisan zbog toga sto je ta osoba bila iz drugog grada (vrbovec) i koje me zamolila da dobije automobil na koristenje uz punomoc jer smo se dogovorili za isplati u ratama.

no,medutim ta osoba je izbjegavala sklapanje kupoprodajnog ugovora,a preostale dio cijene je uplatila preko opce uplatnice.

s druge strane,ipak sam s njim napravio predugovor koji je ovjeren kod javnog biljeznika.

problem nastaje kad ta osoba se parkira na mjestu gdje ne plaća parkiranje,a kazne naravno dolaze na moju adrsu.

i sada mene zanima,da li ja imam ikakvu mogucnost oslobađanja te ovrhe jer mogu na milijun nacina dokazati da taj automobil uopce nisam ja vozio gdje imam sve potrebne papire i dokumente osim onog najvaznijeg:kupoprodajnog ugovora!

da li postoji ikakva solucija?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi jasno zašto ste čekali da dođe do ovrhe? Čim ste dobili kaznu, trebali ste reagirati. Ili niste ni dobili nikakvu kaznu prije rješenja o ovrsi?

 

Kontaktirajte čovjeka kome ste prodali auto i recite mu da vam donese iznos koji treba platiti u roku dva dana, u protivnom podnosite prijavu policiji (ne da on 'plati', opet će vas preveslati). Ako ne plati , podnesite prijavu policiji. Priložite kopije predugovora i uplatnice.

U prijavi napišite da ste pokušavali privoliti čovjeka da potpiše ugovor , ali se nije odazivao, itd... Ako je i produžio registraciju bez vas, i to mu ide na teret.

Budite sretni da nije nekoga pregazio pa pobjegao. Onda bi možda u pritvoru čekali da se stvar raščisti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

prijavite policiji otudjenje vozila.

KAZNENI ZAKON

Lažno prijavljivanje kaznenog djela

 

Članak 302.

 

(1) Tko prijavi neku osobu da je počinila kazneno djelo iako zna da to nije istina, a radi se o kaznenom djelu za koje pokretanje kaznenog postupka nije prepušteno privatnoj tužbi ili povodom prijedloga, ili tko za takvo djelo podmetanjem tragova ili na drugi način izazove pokretanje kaznenog postupka protiv osobe za koju zna da nije počinitelj kaznenog djela,

 

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.

 

(2) Tko prijavi da je počinjeno kazneno djelo iako zna da to nije istina, a radi se o kaznenom djelu za koje pokretanje kaznenog postupka nije prepušteno privatnoj tužbi ili povodom prijedloga ili tko sebe prijavi da je počinio takvo djelo iako to nije istina,

 

kaznit će se novčanom kaznom do sto dnevnih dohodaka ili kaznom zatvora do tri mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve sam to vec napravio!

otkazao mu punomoć,prijavljivao na policiji i u vrbovcu i u samoboru (gdje ja spadam),pisao zalbe i zagrebparkingu i obje policijskim postajama,prijavio ga da cini preksraje i da sve to ide meni nateret ..iako ja uopce nemam nikakve veze s autom..

ma sve sam napravio!!

a sto je najbitniji,policajci u pp vrbovec mi osobno kazu da i inace imaju problema s tom osobom i da se cak niti oni ne usude bezveze ici mu na prag!!!wtf!? :-o

 

ne znam zbilja sto mi je ciniti...sutra svakako idem u taj biljeznicki ured otkud mi je dosla ovrha..idem moljakati,cmoljiti i kukati...

 

jer preocito je da moram platiti nesto za sto ama bas uopce nisam pocinio... :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

piši prigovor na nalog za ovrhu s obrazloženjem da auto više nije u tvom posjedu i od kada.

ovrhovoditelj će biti upućen da u sudskoj parnici vrši potraživanja.

tada priliži punomoć i predugovor i navedi da da je auto kod druge osobe

nista mi drugo niti ne preostaje..to cu i napraviti..

stovise, dokaz da sam ja to sve napravio je i cinjenica da je policja,vodeci se mojoj prijavom,nakon isteka registracije automobila otisla i prisilno skinula tablice s automobila i poslali mi u samobor da ih odjavim sa sebe..iako je bio problem sto je sa samim vozilom...ali oni su vidjeli da je komplicirana situacija i ipak mi dopustili odjavu a automobil i dalje (valjda) stoji kod njega..iako me zivo briga sto je s njim...

 

nadam se da ce tako postupiti ovrhovoditelj ko sto ti kazes...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

- odlazak do JB nema nikavog ucinka

- zalite se pisanim putem prema navedenim uputama u ovrsi

- tek pred sudom iznesite kompletnu obranu

pa na samoj ovrsi pise da se prigovor osobno predaje u pismeom obliku biljeznickom uredu koju vrši ovrhu pa sam zakljucio prema tome da postanskim putem to ne pali..

a ionako bi volio cuti i vidjeti hoce li mi tamo babe ikako pomoci..

 

a s druge strane,ja bi i volio do samog suda doci..da cuju izravno i moju dio price...no hocu li ja uopce doci do suda?

to mene zanima... :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem svima na dobronamjernim savjetima,ali bas sam veceras proucio sve papire sa jednom odvjetnicom koja mi je na kraju rekla da ipak si necu moci ama bas nikako pomoci i da cu morati sve kkazne platiti... :place::place::place::place:

 

zalosno je to sto cu platiti nesto sto je ocito da nisam napravio,ali to vam je kad covjek iz najbolje namjere najebe u zivotu..

 

drugi par rukavia je to sto cu ja sad taj novac morati negdje posuditi tako da cu si i taj teret nabiti na grbacu...ko da ih nemam dovoljno..

u svakom slucaju,hvala svima,novac cu morati nekako naci uz savjet svima da NIKOME,ali ama bas NIKOME NIKAD NE VJERUJTE NA RIJEC,,,nikada...sve crno na bijelo... :tuzan: :tuzan: :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zbog čega se predaješ

pa ni dotična odvjetnica nemože sa sigurnošću reći šta bi sudac odlučio .

 

ugovorena kazna za parkiranje je protivna Zakonu a time i Ustavu RH.

odluka Ustavnog suda.

osim toga ako imaš predugovor i ako isti sadrži sve bitne sastojke ugovora smatra se da imate glavni ugovor i po tome niste vlasnik vozila od dana zaključenja predugovora.

pa prema tome i kazna nije vaša.

pozovite se na promašenu pasivnu legitimaciju .

tj.nisu smjeli tužiti vas koji niste vlasnik navedenog vosila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

izmedju ostalog vlasnistvo pokretnine se dokazuje posjedom, a vi niste u posjedu...

 

takodjer u istoj izjavi mozete kazati da ste se odreknuli pokretnine i da za nju vise ne odgovarate

 

ili naprosto sudu predati oporuku u kojoj toj spodobi poklanjate vozilo (pod pretpostavkom da ste je poklonili prije nego sto je vozilo bilo u prekrsaju). oporuka je jednostrani cin, odnosno na njoj nije potreban njegov potpis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

zbog čega se predaješ

pa ni dotična odvjetnica nemože sa sigurnošću reći šta bi sudac odlučio .

 

ugovorena kazna za parkiranje je protivna Zakonu a time i Ustavu RH.

odluka Ustavnog suda.

osim toga ako imaš predugovor i ako isti sadrži sve bitne sastojke ugovora smatra se da imate glavni ugovor i po tome niste vlasnik vozila od dana zaključenja predugovora.

pa prema tome i kazna nije vaša.

pozovite se na promašenu pasivnu legitimaciju .

tj.nisu smjeli tužiti vas koji niste vlasnik navedenog vosila.

ja moram priznati da sam potpuni laik u svim tim zakonima i propisima,ali ova odvjetnica je prakticki kao clan nase obitelji i cisto sumnjam da nam ona ne bi vec nasla "rupu u zakonu" koju bi mogao iskoristiti u svoju korist..

no,isto tako moram priznati da su mi ovo potpuno novi detalji koje bas nismo razradili,ali pitanje je koliko bi tosud ipak uzeo u obzir..

ipak se ja u svim sustavima vodim kao vlasnik tog vozila,prekrsaji su napravljeni u zagrebu (iako je taj kreten iz vrbovca) i nista mi ne ide u prilog...

 

imam neke dokumente koji u nacelu bi mogli,ali i ne moraju dokazivati da ja nisam korisnik tog vozila,no zbilja smo nakon svih kombinacija zakljucili da daljnja borba ovaj put sa sudom bi zbilja bila preskupa opcija..i dugotrajna..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

izmedju ostalog vlasnistvo pokretnine se dokazuje posjedom, a vi niste u posjedu...

 

takodjer u istoj izjavi mozete kazati da ste se odreknuli pokretnine i da za nju vise ne odgovarate

 

ili naprosto sudu predati oporuku u kojoj toj spodobi poklanjate vozilo (pod pretpostavkom da ste je poklonili prije nego sto je vozilo bilo u prekrsaju). oporuka je jednostrani cin, odnosno na njoj nije potreban njegov potpis

ovo zbilja nisam znao..ali nekoako mi se cini da bi ovo saznao morao bi daleko dublje uci u problem..

tu sad olazi do mogucnosti novaca,vremena,moguceg ishoda... :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

ili naprosto sudu predati oporuku u kojoj toj spodobi poklanjate vozilo (pod pretpostavkom da ste je poklonili prije nego sto je vozilo bilo u prekrsaju). oporuka je jednostrani cin, odnosno na njoj nije potreban njegov potpis

Sretnete u trgovačkom centru starog prijatelja. On Vam pokloni jako skup poklon, ali oboje se nalazite prije blagajne. Naravno, tko "poklon" prenese pored blagajne mora ga skupo i platiti. Želite li taj poklon?

 

Ne primaju se stvari tek tako. Taj sistem ne pije vodu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@petpetica

 

malo potkrepljujem citatima svoje izjave oko vlasnistva.

sto ces sad :-P

 

 

 

 

 

ZAKON O VLASNIŠTVU I DRUGIM STVARNIM PRAVIMA

 

a/ Stjecanje pokretnina

 

Predaja u samostalni posjed

 

Članak 116.

 

(1) Vlasništvo pokretne stvari stječe se predajom te stvari stjecatelju u samostalan posjed na temelju valjano očitovane volje dotadašnjega vlasnika usmjerene na to da njegovo vlasništvo prijeđe na stjecatelja, ako zakonom nije određeno drukčije.

 

 

Napuštene stvari

 

Članak 132.

 

(1) Osim izvorno ničijih stvari, ničije su i one koje je vlasnik napustio ako se time odrekao svoga prava vlasništva.

 

(2) Pokretna stvar je ničija od trenutka kad njezin vlasnik, u namjeri da se odrekne vlasništva, napusti posjed te stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija