Jump to content

primjer ugovora o građenju


miss

Preporučene objave

Moze li mi tko poslati mail-om primjer ugovora o izgradnji, nadogradnji stambenog objekta.

Inace ja moram unaprijed platiti još neobavljen posao pa bih se trebao nekako zaštititi od mogućeg gubitka novca i izgradnje.

Otkud znam da će osoba koja mi izvodi radove biti npr. živa ili sposobna da iste i izvede.

Hvala, treba mi hitno ako je moguce...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedno zlatno pravilo za sve koji nešto grade, i ugovaraju sa izvođačem:

NEMA PLAĆANJA UNAPRIJED !!!

Ako platiš unaprijed, već imaš problem.

Svaki ozbiljni izvođač dogovara plaćanje po situaciji( tj, kad završi dio posla), ili se može dogovoriti da se materijal plati odmah kad dođe na gradilište, a 'ruke' po situaciji. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ne, majstor ne traži unaprijed nego problem je u tome što ja moram kredit prve stambene u ZG banci prebaciti po racunu majstora.Banka ne da meni na moj racun novac iako sam ja sve papire dostavio pa i građevinsku dozvolu, znaci ja namjeravam koristiti taj kredit za građenje.Oni se drže pravila da ja ne mogu dobiti taj novac da sam platim nego hoce banka platiti na izvodacev racun.Pa sad se moram nekako osigurati jer sta ako se nesto dogodi izvodacu!!!To je tako, znam da nema unaprijed placanja jer sam vec osjetio posljedice toga.Ovaj puta nemam puno izbora nego napisati neki ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani !

 

Ugovor o građenju je posebno osjetljiv , .

Vrlo lako ostanete bez novaca i radova .Radovi moraju biti precizno navedeni i opisani , vrsta i kvaliteta materijala , primopredaja radova i konačna isplata po primopredaji , garancija kvalitete izvedenih radova .Izvođač za primljen novac od banke mora Vam dati jamstvo bančino ili osigurateljske kuće . Radove Vam mora kontrolirati nadzorni organ . Za kašnjenje ugovaraju se penali.

 

Prije isplate prekontrolirajte ugovor , jer poslije je kasno.

Ugovor radi količine , vrste i kvalitete radova mogu

uspješno kontrolirati ing. građevine , pravnik -odvjetnik i sl.

 

Pozdrav Ude :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija