Jump to content

Darovanje novca - majka - sin


299

Preporučene objave

Ne,nema nikakvog poreza između roditelja i djece prilikom darovanja. A što se tiče sinovog prebacivanja novca s majčinog računa na svoj, mislim da za tu transakciju mora imati majčinu punomoć. Ukoliko je darovanje novca na temelju darovnog ugovora isti se mora nositi u Poreznu upravu na ovjeru radi oslobađanja od poreza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav

 

hvala na odgovoru ali zanima me da li ja jednostavno mogu(uz njenu punomoc) prebacit novac na moj racun a da ne moram nekakvu darovnicu pisat ili cak i da ostanu novci na njenom računu ali buduci da s tim novcima mislim graditi kucu da me poslije ne pitaju odkud mi novci?

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

299 je napisao:

pozdrav

 

hvala na odgovoru ali zanima me da li ja jednostavno mogu(uz njenu punomoc) prebacit novac na moj racun a da ne moram nekakvu darovnicu pisat ili cak i da ostanu novci na njenom računu ali buduci da s tim novcima mislim graditi kucu da me poslije ne pitaju odkud mi novci?

 

Unaprijed zahvaljujem

 

pa u cemu je proble?

 

Napisite:

 

Izjava o darovanju

 

Ja Iva Ivic darujem novcani iznos od 50 000 eura svom sinu Ivanu Ivicu da bi s tim novcem mogao sagraditi kucu.

 

S tim odete u poreznu da vam ovjeri i pocnete graditi.

 

To je svega 4,5 sati posla (printanje i put uracunati ) :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

299 imate li vi neki drugi problem, čini mi se druge prirode, a ne darovnicu kao takvu i radno vrijeme vaše i porezne. Dakle idemo redom;

1. Prema ranije datom uputstvu napišete jednostavnu darovnicu-ugovor odete s majkom kod Javnog bilježnika i izvršite ovjeru potpisa

2. Ako ne možete tu ovjerenu darovnicu odnijeti u poreznu na ovjeru radi oslobađanja poreza (naravno uz ostalu potrebnu dokumentaciju), vi lijepo nakon radnog vremena sjednite i napišite poreznoj kratak zahtjev ili zamolbu da vam izvrše temeljem uvida u dokumentaciju, a u skladu sa zakonom ovjeru darovnog ugovora da ste oslobođeni poreza.

3. Sve to lijepo upakirajte u kovertu, na poštu i preporučeno s povratnicom pošaljite nadležnoj poreznoj. Oni će vam na vašu zamolbu također nakon postupka izvršiti otpremu, ovjereni ugovor, poštom na vašu adresu (zatražite li vašim pismom)

Na kraju, nije mi jasno zašto bi vas tko trebao pitati za novac od kojeg gradite kuću, ako imate uredne papire vaše mame da je podigla kredit i darovala vama novce. To je čist novac i za njega ne treba strahovati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija