Jump to content

Zašto na zavod za sudsku medicinu i kriminalistiku?


Mak

Preporučene objave

Odgovor je stvarno u stilu...da ispod Savskog mosta teče rijeka Sava...

 

Bit pitanja je: zašto na Zavod za sudsku medicini i kriminalistiku, kada postoje i ovlašteni sudski vještaci specijalizirani za pojedina vještačanja iz traženog područja, a nisu u sklopu Zavoda sudske medicine i kriminalistike...!!!

 

Na Zavodu je vještaćenje više nego duplo skuplje, pa vjerojatno postoji i opravdani razlog zašto Sud od njih traži vještačenje i mišljenje.

 

Htio bi znati zašto???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud sam ocjenjuje kojeg bi vještaka ili ustanovu izabrao, a uskladno stanju spisa i predmetu/osobi koja s evještači.

 

Sud može smatrati da se radi o složenom vještačenju ili da neka ustanova ima bolje uvjete za vještačenje ili da drugi uopće nemaju uvjete za takvo vješačenje, pa odredi zavod za vještačenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Utjerivaczakona je napisao:

Sud sam ocjenjuje kojeg bi vještaka ili ustanovu izabrao, a uskladno stanju spisa i predmetu/osobi koja s evještači.

 

Sud može smatrati da se radi o složenom vještačenju ili da neka ustanova ima bolje uvjete za vještačenje ili da drugi uopće nemaju uvjete za takvo vješačenje, pa odredi zavod za vještačenje.

 

 

Potrebno mi je saznanje o tome tko izdaje sudu račun ako se nešto vještači u zavodu za sudsku medicinu i kriminalistiku.Sud je poslao na vještačenje u zavod pa me zanima dali račun izdaje pojedini vještak i plača se njemu honorar ? Logično bi bilo da zavod izdaje račun ako je njemu poslano na vještačenje.Odgovor mi je jako bitan .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija