Jump to content

Preuzimanje vlasništva i obveza po kreditu roditejlji -kćer?


Zrinkica

Preporučene objave

Kupila sam kuću na kredit, poslije se udala i odselila, te u njoj sada žive roditelji i brat sa curom. Ja i dalje plaćam kredit za kuću.

 

Roditelji su spremni otplatiti veliki dio mog kredita te dalje plaćati umanjenu mjesečnu ratu za moj kredit. No ja se želim osloboditi obveze po kreditu u cjelosti.

 

Mogu li ikako roditelji koji nisu kreditno sposobni za dobivanje novog kredita preuzeti vlasništvo i obveze po kreditu? Možda darovnim ugovorom?

 

Tako da nakon njihove smrti i ja i brat imamo pravo na nasljedstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Savjetujem vam da svakako odete u banku i porazgovarate o tome.

Sve se može ako je to u skladu s politikom banke, odnosno ako banka procijeni da će i dalje biti dovoljno osigurana.

Inače, ako darovnicom nekretninu prenesete u vlasništvo roditeljima, tada oni postaju založni dužnici, tj. njih tereti hipoteka, a vi se i dalje u obvezi otplate kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na savjetu. Ako sam dobro shvatila - biti založni dužnik znači dopustiti da banka uknjiži hipoteku?

No da li je uopće pravno moguće kredit prebaciti na ime majke ili oca, uz njihovu suglasnost i suglasnost banke naravno?

Jako bi se željela osloboditi tog kredita. Kad platim ratu -od plaće mi ostane samo 1500 kn, a da ne govorim da sam prije 9 mjeseci rodila...troškovi rastu! Sreća imamo i muževu plaću no ipak...danas sutra će mi trebati kreditna sposobnost za potrebe moje nove obitelji, a ovaj kredit na moje ime nas koči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija