Jump to content

Izlazak iz suvlasničke zajednice


markoprk

Preporučene objave

Dakle radi se o zemljištu koje je u BiH.

Davne 1975 g.Sud u Brčkom je donio riješenje o naslijeđivanju u koje je jasno i nedvosmisleno podijelio imovinu pokojnika svim zakonskim nasljednicima.Svi nasljednici su potpisali riješenje o naslijeđivanju.

Do danas nije izvršena fizička podjela predmetnih nekretnina(dvorišta,kuće,oranice,šume i livade).Nitko od nasljednika nije nikada uložio bilo kakav prigovor ili žalbu na riješenje o nasljeđivanju.

Kako je moja majka jedna od nasljednika izrazila je želju da svoj dio proda.Mene zanima(jer ću ja biti onaj koji će posao odraditi) na koji način majka može najjednostavnije izaći iz suvlasničke zajednice.

Majka je državljanin RH.

Točno se zna nad kojim nekretninama ima vlasništvi i u kojem omjeru.

Ne želimo ničim dovesti u pitanje prava drugih suvlasnika.

Sve će se događati u Bosni i Hercegovini.Točnije Sud u Orašju

(posavska županija-mislim barem da se tako zove)

Ukoliko netko poznaje pravne propise susjedne nam države molim ga za savjet.

Osobno se nadam da nam zakonski propisi po ovom pitanju ne bi trebali biti previše različiti-tako da će od pomoći biti i savjet kako se to radi u RH.

Hvala unaprijed svima koji mogu pomoći,savjetom ili iskustvom .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

posto su nasljednici ocito nasljedili sve nekretnine u određnome omjeru , najpametnije bi bilo da se dogovorite za zamjenu suvlasnickih djelova u pojedinim nekretninama tako da svatko na kraju dobije neku nekretninu. tako nesto nije problem ugovorit ukoliko postoji volja svih suvlasnika.

 

Ako gore navedeno nije moguce, mozete se dogovoriti oko geometrijske diobe zemljista, taj postupak zahtjeva da se suvlasnici dogovore oko toga koji ce suvlasnik dobit koji dio određenog zemljista, te se sastavi ugovor na temelju kojega se poslje izvrsi uknjizba.

 

Ako ni to ne dolazi u obzir mozete sudskim putem traziti razvrgnuce suvlasnicke zajednice. Onda ce se nekretnine prodat i vi cete dobit svoj dio u novcu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zzz_zzz je napisao:

posto su nasljednici ocito nasljedili sve nekretnine u određnome omjeru , najpametnije bi bilo da se dogovorite za zamjenu suvlasnickih djelova u pojedinim nekretninama tako da svatko na kraju dobije neku nekretninu. tako nesto nije problem ugovorit ukoliko postoji volja svih suvlasnika.

 

Ako gore navedeno nije moguce, mozete se dogovoriti oko geometrijske diobe zemljista, taj postupak zahtjeva da se suvlasnici dogovore oko toga koji ce suvlasnik dobit koji dio određenog zemljista, te se sastavi ugovor na temelju kojega se poslje izvrsi uknjizba.

 

Ako ni to ne dolazi u obzir mozete sudskim putem traziti razvrgnuce suvlasnicke zajednice. Onda ce se nekretnine prodat i vi cete dobit svoj dio u novcu.

 

Nažalost moram reći da sam zaboravio pripomenutida su svi suvlasnicu u mnaje više lošim odnosima.

 

prema tome ne dolazi u obzir da se dogovore oko bilo čega a kamoli oko tako bitne stvari kao što je podjela imovine.

Nisam znao da je to toliko jednostavno.Majci je sasvim prihvatljiva ideja de se to napravi i na taj način.

 

zanima me što sve trebam dostaviti sudu uz zahtjev za razvrgnuće suvlasničke zajednice.

Vlasnički list,posjedovni list i sl.

dali je ovo hrvatski ili BiH zakon???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija