Jump to content

HITNO! Da li prigovor slati na PU ili prekršajni sud???


legaloo

Preporučene objave

Čl. 241 Prekršajnog zakona:

 

(2) Prigovor se podnosi tijelu koje ga je izdalo i ima sadržaj sukladno članku 236. ovoga Zakona.

 

 

Po meni to bi trebalo značiti da podnosiš policiji, jer su oni izdali obavezni prekršajni nalog, a oni to "žurno prosljeđuju" nadležnom prekršajnom sudu??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pocetkom srpnja 2007g.tocnije 05 07 2007 pocinio sam prekrsaj u prometu?!

26.02.2009,zaprimio sam(od postara) rijesenje odd prekrsajnog suda "kriv sam" kazna 3.000,ookn + sudski troskovi+ mjera opreza oduzimanje vozacke dozvole na rok od 6mj. imam pravo zalbe na VPS.

Pitanje, dali da se zalim VPS odnosno kakve su mi sanse da predmet ode u zastaru,odnosno sa kojim datumom mogu racunati da je nastupila zastara!?

 

I jos jedno pitanje, dali rok od 8 dana, za podnosenje zalbe

zapocinje danom kad sam posilku zaprimio od postara ili od slijedeceg dana (26.02.2009 zaprimio, kjeg datuma najkasnije zalbu moram predat a da je u roku)

 

Zahvaljujem na mozebitnom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

generacija63 je napisao:

Nebi' se bas slozio sa vasom konstatacijom jer danas sam dosao do saznanja da rok za zalbu zapocinje teci,slijedeci dan nakon sto vam postar uruci posiljku..1 dan traje 24 sata zar ne?

Stoga zalbu saljem sutra o6. 03. pa kako mi bog da.

Svejedno hvala, na "pravovremenoj" obavijesti!

Molim i drugi put. 100%

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda mogu pomoći sa svojim savjetom da ublažiš plaćanje kazne. Što se tiće prigovora imaš vremena za podnjeti prigovor do 12.03.09 god. što se tiće zastare treba 5 godina da prođe od podizanja tužbe.Najbolje je da napišeš u prigovoru da se nalaziš u teškom materijalnom položaju i zatražiš od suda da ti odredi obročno plaćanje kazne u 10 obroka. Tako sam ja dobio od suda da 2500 kuna kazne platim u 10 obroka. Svako odugovlačenje neplaćanja samo komplicira i podiže sudske troškove.

pozdrav od Beretke BOG. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vezano uz ovu temu, ja bih poslao prigovor na prekršajni nalog, a u njemu stoji da se prigovor podnosi Prekršajnom sudu putem Policjske uprave koja je izdala nalog.

Dakle, moje pitanje je dali se prigovor šalje Prekršajnom sudu ili PU i na koga se naslovljava sam prigovor?

Isto tako, zanima me dali se prigovor treba dostaviti osobno ili se može dostaviti putem preporučene pošiljke ?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

ljutko je napisao:

6.3 je zadnji rok za zalbu.

 

obzirom kako sudovi danas rade ne bi se zacudio da vasu zalbu (zlonamjerno) zagube ....

 

predlazem vam da urudzbirate zalbu na sudu s ovjerom primitka na kopiji - sve ostalo je nist koristi

 

Ljutko.. Molim te da mi kazes ti ili netko ko zna ..

Sad kad je proslo vise od dvije godine (po starom zakonu)zalbu sam predao u roku urudzbirao i ovjerena.Sto trebam sad uciniti, kako bi 100% bio siguran da je nastupila zastara.Negdje sam jednom prilikom procitao, da su isli na urudzbeni ili tako negdje i inzistirali da im daju neku potvrdu da protiv njih do tog dana nije doneseno nikakvo rijesenje o pocinjenom prekrsaju..Tako da ukoliko se kasnije donese rijesenje a oni upisu datum kao da je doneseno u roku..

Nadam se da nisam zakoplicirao sad i hvala na mozebitnom odgovoru- savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija