Jump to content

Laksa prometna - PROCITAJTE


udo82

Preporučene objave

Prvo isprika zato sto se tema ponavlja al nek ljudi koji ne znaju (kao ja) nauce nekaj...

 

Ovak: imao sam laksu prometnu (meni lagano ostecen zadnji branik), stanemo frajer i ja sa strane (jer se dobi kazna ak se ne maknes) pa veli lik da nema para da mi da, vec da sredim to prek osiguranja. Ispunimo europsko izvjesce te ja odem na osiguranje i naravno ne mogu nista sam, mora bit prisutan i 'krivac'. Nazovem ga da se dogovorimo kad cemo doc a on me odkanta.

 

Da li ja tu mogu nesto ucinit (osim ga tuzit al nema smisla zbog male stete - po mojoj procjeni ne mogu dobit novi branik vec lakiranje, znaci manje od soma kuna)?

Jel postoji nacin da ga prisilim da dodje na osiguranje?

Btw nemam ni svjedoka.

 

Znaci ovo europsko izvjesce je samo izmjena podataka, mislim mozete ga ispunit al najbolje je odma na procjenu otic (sa krivcem!) da on potpise krivnju i to je to. Ak ne mozete odma otic obavezno uzmite policu i neki dokument, cim vise to bolje :))))

A i to je zeznuto jer kad sjednete u auto on moze doma otic, znaci obavezno uzet dokumente!!!

 

Ovakve stvari bi vam trebali govorit kad placate osiguranje al briga njih, nadam se da cu nekom pomoc...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

udo82 je napisao:

 

Ispunimo europsko izvjesce te ja odem na osiguranje i naravno ne mogu nista sam, mora bit prisutan i 'krivac'.

 

 

Da li ja tu mogu nesto ucinit (osim ga tuzit

 

 

Jel postoji nacin da ga prisilim da dodje na osiguranje?

 

1. Netočno. Europsko izvješće je dovoljan dokument za isplatu štete. Nije potrebna prisutnost drugog sudionika.

 

2. Tužiti osiguranje. Prvo tražite mirenje, Proučite sve na www.huo.hr . Ako treba tužite i za 1 lipu. Pazite da ne napravite grešku u koracima.

 

3. To nije Vaš posao ni Vaš problem. On nije ni dužan doći - ni jedan zakon ga na to ne obvezuje.

 

Dakle, na to osiguranje prijaviti štetu i uzeti dokument koji se zove "izvid štete". Popraviti vozilo po tom dokumentu. Platiti račun sa PDV-om. Tražiti pismeno da Vam plate štetu. Ako odbiju predložiti im mirenje o njihovom trošku (koštat će ih 1.000 kuna). Ako odbiju treba ih tužiti.

 

Vozač drugog vozila nije napravio ništa loše niti ništa kažnjivo. Čovjek koristi svoja prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica ne znam bas da si u pravu, daj da razjasnimo to malo bolje (isprika unaprijed ak jesi)

 

Ovak: europsko izvjesce je tu samo radi razmjene podataka i da se vidi kaj je bilo al to ne znaci da neko priznaje krivnju, to i pise na njemu. I drugo kak da ja tuzim osiguranje kad oni 'nisu' nis krivi, jel oni nemaju dokaza da je njihov osiguranik napravil stetu. Kad on dodje kod njih i prizna onda ih mogu tuzit ak mi nece isplatit. Od procjene nema nis dok covjek ne prizna.

Kuzis kaj ocu rec: razbijes auto, ispunis izvjesce (podatke 'ukrades') i potpises lazno i sad bi ti oni trebali dat pare, nisu oni tak glupi...

 

Na osiguranju su rekli da mora on doc ili da ga tuzim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osiguravateljske kuće imaju razrađen postupak manipulacije sa isplatama štete.

 

Procjenjuju osobu koja je podnijela zahtjev.

Ako si poznata njuška, poznata firma, ili netko za koga procijene da se neće dati zafrkavati, isplate odmah.

 

Druga skupina su slučajevi kada vide da će morati isplatiti štetu, ali pokušavaju što više odgoditi isplatu.

Treba još ovaj dokument, pa još ta procjena, pa dodatno izvješće, izjava, pa se zagubio zahtjev, itd,itd, ...

 

Trećoj skupini jednostvno kažu-nemate pravo na isplatu odštete. U toj skupini su osobe za koje procijene da su nesnalažljivi, nižeg obrazovanja, i neće se znati izboriti za svoje pravo. Automobili su stariji i štete manje.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija