Jump to content

URUĆENJE POZIVA za suđenje ili sudskog rjesenja


anonimno

Preporučene objave

Zanima me kako teće postupak kad se ne uspije uručiti poziv za suđenje okrivljenom za prometni prekršaj. Npr. vozio sam motor bez vozačke dozvole, napisana mi je prijava a poziv od prekrsajnog suda nisam nikad dobio.

1) Da li se za takve prekrsaje automatski proglasavam krivim i određuje mi se kazna a ako je kakva kazna

2) Da li se za prekrsaj opcenito nekome moze presuditi a da mu nije urucen poziv za sud

3) Ako se po automatizmu za neke prekrsaje proglasavam krivim da li mi mora biti uruceno rjesenje i sto ako mi rjesenje nije uruceno

Nadam se da sam dovoljno jasno objasnio sto me zanima a mislim da ce ovo zanimati i druge posjetitelje foruma.

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste potpisali prekršajnu prijavu, a niste iskoristili rok podnašanje pravnog lijeka, tada sud donosi riješenje na temelju prijave. rješenje vam se mora dostaviti.

ako niste potpisali onda ćete dobiti poziv.

u vašem slučaju vjerojatno je proteklo premalo vremena da bi se započelo sa rješavanjem predmeta.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da mi je jasan povod tvog pitanja!!

Želiš znati što se događa ako izbjegavaš primitak rješenja i poziva od strane suda!!!

Ukoliko sud neuspije izvršiti dostavu pismena osobi na koju je imenovano može zatražiti pomoć od nadležnih institucija(policije)!!

Znači sud dostavi policiji pismena, pozive, te možeš očekivati da ti ih dostavi policija!!

 

Ako ti to bude dostavljao revni policajac, koji imalo poznaje zakonske odredbe o dostavi pismena možeš očekivati da nećeš moći dugo izbjegavati primitak!!!

Pročitaj članak 120 Zakona o prekršajima!!!

 

http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zakon_o_prekrsajima_02.asp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije nikakvo izbjegavanje poziva. Vrlo rijetko sam kući a kad jesam to je samo navečer.

Ali bez obzira, što se događa kad mi se ne uruči poziv za suđenje zbog prometnog prekršaja.

I dalje me zanima da li za neke prekršaje sud može donijeti riješenje i ako ja nisam dobio poziv.

Ako može tako donijeti rješenje da li mi to mora biti urućeno.

UKRATKO- MOGU LI ODGOVARATI ZA PROMETNI PREKRŠAJ A DA NISAM DOBIO NI POZIV ZA SUĐENJE NI NIKAKVO RJEŠENJE.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molio bih moderatora da mi odgovoti kad bude imao vremena. Nadam se da sam bio dovoljno jasan u prijašnjim postovima a ako nisam dodatno ću pojasniti.

Inače sam očekivao od ovog foruma puno brže i kvalitetnije odgovore, ali možda jednostavno nemam sreće.

Što se tiče teme siguran sam da je interesantna mnogima. Naime, uvjeren da se mnogo ljudi našlo u sličnoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1-da, sud gotovo uvijek izda prekrsajni nalog u kojem se u pravilu drzi donje granice propisane sankcije

2-da, prek.nalog se donosi bez saslusanja okr.

3-mora ti biti uruceno rjesenje, ali u pravu je i prethodni sugovornik, vrati li se to rjesenje prek. sudu onda ga urucuje policija, a to cine vrlo efikasno i uz prilicne neugodnosti (zvone ti u cik zore, zvone kod susjeda gdje se raspituju za tebe, traze te na radnom mjestu, provjeravaju adresu sto zna zavrsiti jos jednom prijavom zbog neprijavljivanja prebivalista/boravista itd)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija