Jump to content

ima li poslodavac pravo u bilo kojem slučaju zadržati radnu knjižicu


gring01

Preporučene objave

Naime

dobio sam otkaz od poslodavca da sam višak radne snage i da ne trebaju više moje radno mjesto, naveo je zbog gospodarskih razloga u odluki o redovitom otkazu kojeg sam dobio poštom potpisanog od direktora.Otkazni rok mi je bio mjesec dana i 2 tjedna kojeg sam danas završio. Danas mi je kad sam odlazio rekao da mi nemože vratiti papire prije nego platim u cijelosti pozajmicu koju mi je firma dala na ugovor od 24 mjeseca. Naravno prvo sam dobio otkaz i sad bi tu pozajmicu koju sam vračao na rate trebao vratit u cijelosti (30 000kn)

zanima me kome da se obratim i dali on ima pravo iz bilo kojeg razloga zadržat moju knjižicu???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Radnu knjižicu sa odjavom od mir. i zdrav. osiguranja poslodavac mora vratiti odmah , ako to ne učini . prijavite inspekciji rada i poslodavac će snositi sankcije .

Prije svega pismeno s povratnicom zatražite vraćanje radne knjižice odmah , i upozorite ga na posljedice ne vraćanja iste .

 

Poslodavacje po zakonu dužan vratiti radnu knjižicu kada radnik to zahtjeva i to bez ikakvih uvjeta.

 

 

 

Pozdrav ! Ude :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne smije vam čak ni ustegnuti plaću ili dio plaće, osim ako radnik nije dao pristanak

 

poslodavac je dužan isplatiti punu plaću radniku , a svoja potraživanja ostvariti na drugi način; tužbom ako ima osnove

 

što se tiče pozajmice - kako je dogovorena otplata, postoji li potpisani papir o načinu otplate?

 

sigurno vam nije dao pare bez priznanice i dogovorenih kamata ili roka otplate

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija