Jump to content

FIDUCIJA na dio nevrećenog kredita


Ante6

Preporučene objave

Poštovani,

 

zanima me ako mi banka za kredit traži fiduciju na nekretinini ( kredit je na rok od 10 godina ). Recimo da je realna cijena nekretnine 100.000 Eura a banka mi daje kredit na 50.000 Eura što se događa ako ja npr. vratim dio kredita npr. 30.000 Eura i onda više ne mogu vratiti kredit.

 

Da li banka ili ja onda prodaje nekretinu i zadržava sebi iznos koji potražuje a meni vrati ostatak ili nešto drugo ?

 

Očekujući Vaš odgovor srdačno Vas pozdravljam :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

banka kreditor postaje vlasnik tvoje nekretnine i ako kredit ne vratiš u dogovoreno vrijeme(kasniš sa uplatama rata) fiducijarni vlasnik proda tvoju nekretninu i bez povlačenja po sudu.

 

banka može nekretninu prodati i po nižoj cijeni od tržišne

namiri svoje troškove a tebi da ako šta ostane.

fiducijski kredit uzmi ako si siguran da češ kredit otplaćivati na vrijeme i u skladu sa ugovorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dešava se da netko za male pare kupi Vašu kuću ili drugu nekretninu , banka se namiri može upravo za dobiveni iznos a, Vama ne ostane ništa i morate osloboditi nekretninu od osoba i stvari . I tko Vam garantira da to neće biti namještaljka . Ima stručnjaka koji se bave kupnjom nekretnina na dražbi za mali novac i zatim prodaju za veliki.

 

To je stvarnost .

 

Treba sve učiniti da do toga ne dođe .Kredite treba uredno vraćati , jer zatezne kamate povećavaju iznos koji morate vratiti i postupci naplate se vode bez milosti .

 

Pozdrav !Ude :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kod fiducije nekretninu kojom jamčiš povrat kredita

prepisuješ na banku.

banka kreditor vlasnik je nekretnine i ako po ugovoru ne isplaćuješ kredit banka može prodati kuću po znatno nižoj cijeni da bi se namirila.

bitno je to da je banka vlasnik nekretnine

koju dobiješ ponovo kad izmiriš dug.

 

kod fiducijskog vlasništva postoji mogučnost malverzacija.

 

kod hipoteke sud prodaje nekretninu iz čega se namiri ovrhovoditelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoje točna pravila kako se nekretnina prodaje.

 

Postoje 2 dražbe. Na prvoj se ne može prodati ispod 2/3, a na drugoj ispod 1/3 dogovorene ili procijenjene vrijednosti.

 

Ostatak novca nakon što se odbiju svi troškovi (koji nisu mali kada se radi o ovrsi na tražbinama takve vrijednosti) predaje se ovršeniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija