Jump to content

Automobil posuđen - vraćen slupan


jagodica-bobica

Preporučene objave

Pozdrav!

Molim Vas za pomoć. Radi se o slijedećem:

rođak je posudio prijatelju automobil (nije sklopljen nikakav ugovor, nije bilo neposrednih svjedoka osim rođakove supruge). Prijatelj je automobil slupao i posljedica toga je znantnija imovinska šteta. Policija nije bila pozvana na uviđaj tako da su i tu upitni svjedoci. Prijatelj je automobil odvezao majstoru na popravak (tako da je majstor svjedok samo toga) međutim automobil i dalje nije popravljen (prošlo je već duže vremensko razdoblje).

 

Ima li rođak ikakvu mogućnost da dobije naknadu te štete sudskim putem?

 

Meni se čini vrlo malo izglednim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da ćemo podignuti tužbu protiv osobe koja nam je nanijela štetu(ja sam supruga) zanima me koji su troškovi podizanja tužbe?

Drugo pitanje-pošto je auto bio u ispravnom stanju da li se(ukoliko presuda bude u našu korist) naknada naplaćuje iz police osiguranja pošto nije bila pozvana policija u trenutku nesreće?

I treće-auto je bio u ispravnom stanju međutim imao je ljetne gume kada se to dogodilo (prvi mjesec)ali su one bile ispravne i vrijeme je bilo idealno ,suha cesta,sunčano a nezgoda se dogodila u 14,30 min. dakle po danu.

Hvala unaprijed , vaši smjernice i savjeti nam uistinu puno znače :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija