Jump to content

ZLOSTAVLJANJE ???


anonimno

Preporučene objave

 

Pozdrav,

 

Živim sa roditeljima i bratom u kući. Već godinama otac strašno cuga i sve skupa nas psihički maltretira. Živimo u očevoj kući i nažalost nemamo kuda preseliti. Mama, brat a ni ja nismo kreditno sposobni.

 

Što napraviti ? Ako zovemo policiju, starog će odvesti, a što kad se vrati, moglo bi nam biti još i gore nego sad.

 

Molim pomoć, hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imala sam prilike takvo što vidjeti.

Mlatio je i maltretirao obitelj kada bi se nalio, svo do onog dana kad je žena skupila hrabrosti, usput nakon 17 godina, i nazvala policiju.

Došli su i odvezli divljaka. Na stepenicama se okrenuo i rekao joj - zapamti ovaj dan, naj ... t ćeš

kad se vratim ---

Policajac se na to okrenuo i pitao ga - šta ćeš ti kad se vratiš, onako strogo... Ovaj je odjednom se pretvorio u janje i tiho rekao - ništa, ništa ... samo sam se šalio.

Odvezli divljaka u postaju, tamo to odspavalo do ujutro i nakon toga su završili na sudu.

Koliko je meni poznato, smirio se i o tome ne govori. Niti više toliko loče. U svakom slučaju, pozovite policiju, sada su stroži prema toj pijanoj sto ...

92 je Zakon

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije istina...92 je hrpa zbunjenih ljudi koja mora postupati onako kako im narede njihovi nadređeni zbog politike...i stalnog feminističkog ispiranja mozga...

 

92...često postupa diskriminatorski, često šablonski ne razlikujući krivca od žrtve, zlostavljača od zlostavljanog...

 

naime...zlostavljač je za njih uglavnom...muškarac...

 

ZAKON SU JEDINO ljudi koji razumiju pobude i motive određenih osoba da zbog "očajničkih pokušaja da se zaustavi istinsko ili zamišljeno ostavljanje"...optuže neistinito blisku osobu da je zlostavljač koristeći se psihološkim mehanizmima projekcije i splittinga kako bi prikrili vlastitu lošu sliku o sebi........

 

sliku koja boli do srži i koja ih čini toliko hedikepiranim da im ništa i nitko nije važan, sliku zbog koje često imaju osjećaj da ne postoje...

 

zlostavljanje je karkteristično naime, za granični poremećaj osobnosti, a alkoholizam je samo nadogradnja temeljnog poremećaja u sklopu obrasca samouništavajućeg ponašanja.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da nisu idealni, ali treba početi od nekud. To je jedini instrument s kojim se počinje. Jedino će tu neko nešto napisati, potpisati ... Pa svjesni ste da su samo papiri važni u postupku. Na sudu će netko tražiti izvješće od policije ... Ako ga imate, slika je drukčija.

Vjerujte mi, oni se boje policije. Ma koliko to izgledalo jadno.

Od 92 morate početi. Odnekud se mora početi s postupkom.

Znam da je sve to skupa i tužno i mizerno, ali taj čovjek je tako htio i zaslužuje osudu i kaznu.

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, hvala izgleda da nam je to jedina opcija i mislim da ću tako i napraviti, ali što ako se nađe genijalac na policiji kojima neće biti stalo da izađu na teren ili ne obave proceduru, pa ga samo opomenu, ostave doma i odu? Kome se onda javiti dali mogu podići prijavu protiv tih policajaca jer sam čuo da je bilo i takvih slučajeva da nisu obavili svoj posao kako treba, pa su jadni ljudi po odlasku policije imalio sranja u kući.

 

I još samo jedna stvar: ako hoćemo otići, kupiti neki stan, a nažalost nismo kreditno sposobni, što onda?? Tražiti gradski stan, pa ga onda pokušati otkupiti ili takve povlastice imaju samo gđa. Begović i drugi ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za pozvati policiju mora postojati razlog. alkohol sam po sebi to nije. netko može konstantno piti, što mu ne možete zabraniti, jer to je odabir te osobe (samo on zna zašto je počeo i zašto neće, a nakon određenog vremena i ne može prestati..)..i dok ona ne postane svjesna toga što čini i sebi i članovima svoje obitelji, te odluči potražiti pomoć, tu nema pomoći...

vaš otac treba liječenje..ali, za liječenje je potrebna njegova volja i suglasnost, nikoga ne možete natjerati niti prisiliti na to...

ne kažete da li je pokušavao, da li se liječio..da li koristi kakve lijekove..ima li podršku majke u tom..

 

ne kažete ni koliko godina imate vi i brat, koliko dugo taj njegov alkoholizam traje..

ne kažete ni kakav je kad se napije...tuče li vas ili majku, razbija stvari, tjera vas iz stana, vrijeđa vas, psuje, govori vam ružne stvari, neda novac za kuću već popije, brine li se o vama i kako...

ako ima išta od toga, tada možete pozvati policiju koji će doći na intervenciju zbog obiteljskog nasilja i tada oni mogu nešto i učiniti..npr., privesti ga prekrš. sucu koji mu može odrediti i zatvor u jednom kraćem trajanju..ali, mora biti neke agresije u njegovom nastupu prema vama koja je pojačana upravo zbog alkoholiziranosti u koju se doveo..

osim toga, ukoliko dođe do prekršajnog postupka, i vi i brat i majka ste svjedoci..možete a i ne morate svjedočiti o tome što se toga dana dogodilo...znači, postupak će se voditi samo zbog jednog događaja, kada policija izađe na intervenciju i ocijene da tu ima prekršaja...i prekršajno će biti kažnjen samo ukoliko bude dokaza za takvu odluku...

ako nema nasilja, psovanja, tuče, vrijeđanja i sl. policija će oca upozoriti na ponašanje i otići..

alkohol je gadna stvar, rasturi cijele obitelji i rijetki se uspiju izvući..ali, nije policija ta koja nekome treba otvoriti oči što je napravio cugajući, već je to do osobe...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Xsara,

 

Hvala Vam na odgovoru. Nema baš previše nasilja kada se napije, ali ponekad ima, ovisno o situaciji. Vrijeđa nas sve skupa, omalovažava..., uglavnom uživa kada nas psihički izludi te mjere kada moramo izaži iz kuće na par sati dok se ne smiri, a kad se vratimo sve se ponavlja.

 

Ne pada mu na pamet da ide na liječenje, ali da ode imao bi podršku svih nas (mada već nakon 20 god nemam mu namjeru išta opraštati). Imam 21 god. brat je nešto mlađi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

takva situacija da je počeo sa galamom i vikom, vrijeđanjem, psovkama, iskoristite to i pozovite policiju..

ima slučajeva gdje se takve osobe odmah smire, jer ipak ima u njima još osjećaja stida i sramote i ne ide im se na trežnjenje u policiju, jer "što će ljudi reći"..

ima ih koji se još više ohrabre, pa slijedeći put bude gore nego prethodni..

vi ne znate kako će vaš otac reagirati dok se tako nešto ne dogodi..

ne volim niti želim nekome držati predavanja, niti su mi poznati uvjeti u kojima su roditelji živjeli dok ste bili mali vi i brat, ali iz vašeg posta zaključujem da majka godinama trpi taj njegov alkohol, prelazila je preko toga i ništa nije poduzela...sada ste vi odrasli i trebali biste umjesto nje napraviti ono što se moglo i trebalo napraviti puno ranije...malo nepravedno prema vama djeci...

što se može napraviti - ona mora kroz razgovor pred njega postaviti uvjete..npr. liječenje, u suprotnom razvod..tom prilikom se imovina dijeli, nećete biti na ulici ako i dalje ostanete uz majku..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako uzmemo kao činjenicu da je čovjek " bolestan od ovisnosti o alkoholu" , a takva bolest je samo nadogradnja na temeljni psihijatrijski poremećaj i dalje ne znači da je on "počeo sa vikom i vrijeđanjem"

 

..moguće da vrijeđaju i viču supruga i ostali u kojima je ona generirala i prenijela "osječaj stida i sramote - jer što će ljudi reči" zbog toga što ima muža "bolesnika od ovisnosti o alkoholu"

 

osnovno pitanje je količina "ljubavi" između tih ljudi i psihodinamika koja je dovela do ovakve situacije...

postaviti uvjete, postaviti GRANICE., sada kad su granice davno "probivene" je licemjerno i nepravedno i nezdravo i prema osobama i prema obitelji koja očito pati....

 

Društvo treba druge mehanizme za rješavanje socijalne patologije, a ne ovakve pravne savjete, koji su uvijek nepravedni, čak i ako nisu opterećeni predrasudama....i koji u krajnjoj liniji često završavaju u crnoj kronici...

 

NI obiteljski, ni prekršajni zakon ni kazneni zakon ne razumiju ljudsku prirodu...jedino Zakon o zaštiti od obiteljskog nasilja...u rečenici o psihosocijalnom liječenju naslučuje bit.....

 

Do dalnjeg ćemo lutati od " bolesti ovisnosti o .." i do "moralne nakaznosti" i krivične odgovornosti" iste osobe dok se stvari u ovom nesavršenom zapadnom pravu ne usklade s znanstvenim činjenicama koje su poznate.....uzrocima i motivima određenih postupaka i pratećim bolestima, te odnosu s bliskim osobama, ljudi koji imaju poremećaj iz AXIS II , DSM - IV...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Društvo treba druge mehanizme za rješavanje socijalne patologije, a ne ovakve pravne savjete

 

jasno, npr. 10-godisnje mudrovanje je li taj alkoholizam primarni ili sekundarni (a sto je ravno onoj je li prije bila kokos ili jaje), pa jos 10 godina analize za nedvojbeni zakljucak o tome tko je prvi poceo (sto je inace jako bitno u vrticu i nizim razredima osnovne), pa onda kad smo nedvojbeno utvrdili uzrok mozemo polako nesto i poduzeti...

 

sve i kad bi tome bilo tako kako ti prikazujes, pise li u toj literaturi koju proucavas s kolikim uspjehom se lijece ti "temeljni psihijatrijski poremecaji" o kojima govoris?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 92 morate početi. Odnekud se mora početi s postupkom.

 

od 92 ne mora poceti, to bi mu trebala biti apsolutno zadnja opcija. taj covjek mu je otac, on ga je odgojio, odhranio i odskolovao, jos i danas zivi pod njegovim krovom i treba jako dobro promisliti i ocjeniti hoce li na rodjenog oca zvati policiju, to je strasna stvar...

a o "papirima" i njihovoj "vaznosti u postupku", i tu treba dobro razmisliti tko i zasto uopce zeli nekakav postupak i sto ocekuje od njega... (i ne pricajte gluposti, tko se danas boji policije?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz vaših napisa kroz retke ivijek imamo priliku iščitati zarkazam u nekom, vama primjerenom obliku...

Čudan je uopće vaš stav prema svijetu, a osobito na ovom području.

Tko se boji policije ?? Omalovažavanje vam nije utemeljeno i ne znam s kojim pravom omalovažavate i policiju i vojsku i sve što u ovoj državi postoji? Tko ste vi da si dajete za pravu da tako kritizirate sve i sva i dajete si neka, bogom dana prava da pametujete na svakom postu i rasipate se pameću kojom ne obilujete baš ...

U ovom postu djeci savjetujte da trpe teror, da ne zovu policiju, neka trpe taticu pijanca kakav god on bio jer im je tata?? Ma nemoj!!

Meni se čini gorane, da se niste makli iz patrijarhata i da ste puni gnjeva i osobne frustracije koju obilno rasipate na svakom mogućem postu.

Malo se uzdržite toga. Što bi vi bizantinski rekli jašta ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve i kad bi tome bilo tako kako ti prikazujes, pise li u toj literaturi koju proucavas s kolikim uspjehom se lijece ti "temeljni psihijatrijski poremecaji" o kojima govoris?

 

...duboko poštovanje gorane...napokon stručna, inteligentna i pametna observacija i pitanje bez predrasuda.....( hm, nakon 3 mjeseca omalovažavanja, vrijeđanja, zaključavanja postova i ukidanja foruma.... :-) )

 

odgovor slijedi....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postaviti uvjete, postaviti GRANICE., sada kad su granice davno "probivene" je licemjerno i nepravedno i nezdravo i prema osobama i prema obitelji koja očito pati....

 

sviđalo se to vama ili ne

ovo je PRAVNI portal..

ovdje ljudi traže PRAVNI savjet..

ja ću, ukoliko znam, na postavljeni upit odgovoriti s pozicije pravnika, pokušati objasniti kako određena situacija ili određeno ponašanje izgleda kada se podvede pod pravnu normu..

to vama može zvučati i nehumano i licemjerno i nepravedno i nezdravo, ali to je tako i na snazi su takvi zakoni koje nisam pisala ni ja ni vi ni netko od nas ovdje koji zalaze...

 

i nemojte mi pričati o licemjerju, jer ovaj portal i ove stranice postoje i održava ih grupica tih "nehumanih" pravnika, svojom dobrom voljom, trošenjem svog slobodnog vremena i svojih impulsa..a s kojim ciljem? pa valjda vam je jasno, jer ste prisutni ovdje konstantno sa svojim promišljanjima i pisanjima...nadam se da će te i vi prilikom učestalih posjeta naći pravni odgovor na pitanje koje vas ustvari muči i zbog čega zalazite upravo ovdje...

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni se čini gorane, da se niste makli iz patrijarhata

 

suprotno vasim "naprednim" stavovima, zapadne civilizacije se jos uvijek nisu odrekle tradicionalnih vrijednosti poput obitelji, niti je suvremena medicina odustala od tretiranja alkoholizma kao bolesti.

doda li se ovome da vi ocito blage veze nemate o svemu tome i da vam se predvidjanje posljedica prijave clana ionako uzdrmane obitelji vlastima svode na pretpostavku kako ce doci dobri stricek policajac i reci zlocestom tati kako vise ne smije vikati na mamu i da ce onda svi zajedno zivjeti u miru i slozi (a sto bi sve bilo dirljivo kada bi dolazilo iz usta 12-godisnje djevojcice, ali izaziva zgrazanje jer dolazi od zrele zene koja se jos usto prikazuje samosvjesnom i emancipiranom) postavlja se pitanje je li moj savjet da se prije pozivanja policije iscrpe se ostale mogucnosti doista posljedica mojih patrijarhalno-bizantijskih nazora na svijet ili ste vi kao zestoki oponent takvom razmisljanju samo kratkovidni poput guske u magli...

u vezi policije, to sto sam naveo nije omalovazavanje vec notorna cinjenica koju prvenstveno naglasavaju sami policajci trazeci vece ovlasti. policija koja postupa u rukavicama plaseci se prijave vam je takodjer tekovina zapadnih civilizacija koje toliko obozavate.

a u vezi vojske, nemam pojma o cemu pricate, kritika samodopadnosti stanovite pripadnice neborbenog sektora hv-a koja si je umislila da je hrvatska heroina ravna braniteljima s prve crte obrane iz '91 nije napad na hrvatsku vojsku nego iskljucivo napad na jedan napuhani ego.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...oprosti Xsara i vi ostali, ne shvaćaj osobno moje , nadam se sitne provokacije, i tebe i Anu i gorana cijenim i poštujem, i cijenim posao koji radite na ovom portalu, visoko je humano pokušati približiti pravo običnim ljudima....

 

i iz zadnjih par postova je očito tko i kakvi prelaze granice dobrog ukusa i kulturne komunikacije...

....mislim da pitanje koje mene muči, muči i nas sve....i da promišljanja o njemu imaju mjesta na pravnom portalu.....

 

to što ta promišljanja drmaju temelje nečije svijesti i samosvijesti i postavljaju dvojbe o nekim civilizacijskim vrijednostima....može biti iritantno, ali vjeruj, nije u zloj namjeri....eto, trenutno je goran u mojoj ulozi....i mada na prvi pogled nije riječ o muško - ženskom sukobu, nego o humano-fašističkom....sve ti je to isto....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija