Jump to content

Izračun mirovine


pravedni

Preporučene objave

Molim da mi neko pojsani,dobio sam rješenje o mirovini koja

iznosi 5.535 kuna a rješenje teče od 01.01.2008. godine, naime na to rješenje sam se žalio,a što je trajalo cijelu 2008.godine, da bi ove godine dobio rješenje da se žalba odbija, te če mi sa 01.04.2009.godine navedeno rješenje biti pravomočno tj. početi če mi se isplačivati navedena mirovina. Dali će se isplačivati gore navedeni iznos ili će se mjenjati mirovina pošto je u 2008.godini rastao AMV.

(gore navedenu mirovinu nisam primao jer sam bio na nadoknadi plače MUP-a do pravomočnosti rješenja o mirovini) :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravedni je napisao:

... Dali će se isplačivati gore navedeni iznos ili će se mjenjati mirovina pošto je u 2008.godini rastao AMV.

(gore navedenu mirovinu nisam primao jer sam bio na nadoknadi plače MUP-a do pravomočnosti rješenja o mirovini) :misli:

Iznos mirovine će biti veći zbog promjene AVM-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani prijatelji, kolege policajci, vojnici.

 

Ovih dana sam dobio konačno rješenje HRVI 30% rat, 70% civilno.

Bio sam ovlaštena službena osoba MUP-a od 1990.-1998., potom odlazim na bolovanje temeljem bolesti PTSP (doneseno rješenje MUP-a; nesposoban za ovlaštenu službenu osobu). Na bolovanju sam bio do 1.1.2001., kada odlazim u mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad donešenu temeljem Zakona o ovlaštenima službenim osobama i namještenicima.

 

13.1.2006. zbog opće nesposobnosti u omjeru 30% bolest u svezi članka 2 stav 2 i 70% bolest koja nije u svezi članka 2 stav ZOPHBDR-a.

 

Dobio sam čin višeg policijskog narednika (jer sam radio kao šef smjene u policijskoj postaji do odlaska u mirovinu).

 

Zna li itko kolika bi mi trebala biti mirovina, čin, ustrojbeno mjesto, koeficijent? Trenutna mi je mirovina 3710 kuna bez odbitaka.

 

Položen državni stručni ispit, pristav drugo zvanje, ali temeljem bolesti odlazim u mirovinu.

 

Star sam 50 godina, sa 26 godina radnog staža ukupno.

 

Help me.

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može: procjena temeljena na slijedećem:

- iznos mirovine 3710 po AVM za drugo polugodište 2008

- "vojni" udio vaše mirovine (30% od "pune vojne"...) je za vaše priznato zvanje u MUP-u, te pretpostavimo i status dragovoljca (zbog onog 1990-1996...) oko 1800 kuna

- sada s HRVI keoficijent je 1,85 tj. povećanje za oko 23,33%

- taj "vojni" dio uvečavamo za 23,33% odnosno za cca 420 kuna

te vam mirovina sad može iznositi 3710+420= 4130 to uvećamo za 2,3% zbog rasta AVM za obračun mirovine u prvom polugodištu 2009 i dobijemo: oko 4200.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno smatram da pri izračunu vojne mirovine i mirovine OSO (policije) nije isti obračun prema činu i ustrojbenom mjestu, te molim ako znate, da li da podnesem zahtjev za obnovu postupka HZMO temeljem donesenog rješenja,(znači da ne duljim ) opća nesposobnost 30% rat, 70% koje nije uzrok rata? Te da li HZMO priznaje zakonom o Hrv.braniteljima obnovu postupka i u kojem roku?

 

Ako može što detaljnije kako postupiti.

 

Hvala i pozdrav!!!!!

 

:-):frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec je napisao:

...

Osobno smatram da pri izračunu vojne mirovine i mirovine OSO (policije) nije isti obračun prema činu i ustrojbenom mjestu,

Griješite jer i DVO i OSO u slučaju:

- mirovine po Zakonu o pravima iz mirovinskog osiguranja DVO, PS i OSO, imaju isti način određenja mirovine;

- mirovine koja je u cijelosti po ZOPHBDR ili u dijelu po ZPHBDR i dijelu po ZOMO (ili Zakonu o pravima iz mirovinskog osiguranja DVO, PS i OSO) također se određuje na isti način po istim osnovicama (vojni čin za DVO i vojni čin temeljem zvanja PS i OSO - Pravilnik..) za "vojni" dio i osnovici za "civilni" dio mirovine (svačija ponaosob isplaćena plaća - sukladno ZOMO ili Zakonu o pravima iz mirovinskog osiguranja DVO, PS i OSO)

 

 

... da li da podnesem zahtjev za obnovu postupka HZMO temeljem donesenog rješenja,(znači da ne duljim ) opća nesposobnost 30% rat, 70% koje nije uzrok rata? ...

Da, podnesite zahtjev i to što prije to bolje.

HZMO-o priznaje obnovu postupka po zakonima koji reguliraju obnovu postupka u njegovom radu, a to je prvenstveno ZOMO (čl. 121.-i...).

Detaljnije: dopis PS HZMO koja vam je izdala rješenje o mirovini, u kojem tražite novo određenje mirovine s obzirom da sada imate status HRVI-a i priložiti presliku rješenje uz obvezno navođenje osobnih podataka (dopisna adresa, OB u evidenciji HZMO-a, broj spisa,...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

poštovani tribam pomoč. E ovako doboi sam rješenje o mirovini di je utvrđena opča nesposobnost za rad... omijer je 30% rat 70%civilno imam status dragovoljca te hrvi20% ali sad sam dobio za stalno 30%hrvi radnog staža imam 15god molim vas za pomoč... znači dok je postupak bio u tijeku ima sam 20% privremeno ... kolika če bit mirovina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani tribam pomoč. E ovako doboi sam rješenje o mirovini di je utvrđena opča nesposobnost za rad... omijer je 30% rat 70%civilno imam status dragovoljca te hrvi20% ali sad sam dobio za stalno 30%hrvi radnog staža imam 15god molim vas za pomoč... znači dok je postupak bio u tijeku ima sam 20% privremeno ... kolika če bit mirovina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bivši sam djelatnik specijalne policije,dragovoljac, HRVI 30%. Prvostupanjska( treći put) trajno, drugostupanjska mi još nije stigla, mirovinsko je potvrdilo 50/50 profesionalna mirovina. Kolika bi mi mogla biti mirovina, i da li da se žalim na profesionalnu i da li da tražim opću nesposobnost?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Mazo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija