Jump to content

da li postoji zastara???


ssuuzzaannaa

Preporučene objave

Imam dug za mobitel t-com.koliko sam uspjela saznati pravomočno rjesenje doneseno je 2003 g. od tada se pokusavaju naplatiti.otplatila sam glavnicu u mjesecnim ratama no ostale su kamate.vec su dva puta izlazili na ovrhu.zanima me da li postoji zastara na taj slucaj.nakon.kojeg vremena nastupa zastara.zanima me i kakva su vasa iskustva sa oprastanjem kamata jer ja sam nezaposlena,suprug ima 2300 kn place,sa nama zivi nase dijete a on placa alimentaciju 1000 kn za dijete iz prvog braka.najljepsa hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne navodiš koliki je dug za mobitel.

možda ti obračunavaju kamatu na kamatu pa se zbog toga nemožeš rješiti duga.

 

navodiš da je plaćena glavnica duga.

po zakonu je određen redosljed ispunjavanja duga .

prvo se naplaćuju troškovi zatim kamate a potom glavnica.

 

prema tome nemožeš svojevoljno i bez pristanka vjerovnika odrediti kojim redom si ispunjavao dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

molim za pomoć,.,., danas sam dobila prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave od t- coma

za neke neplaćene račune iz 24.11.2006,23.12.2006 , 25.01.2007 , i 23.02.2007. a one odreske ne čuvam tak dugo. ne znam što da radim.., jel postoji možda kakva zastara ili gdje da idem vidjeti jesam li ih palatila ili ne,.,????? hvala puno. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

piši prigovor na prijedlog za ovrhu

u roku od 8 dana

nastupila je zastara potraživanja.

na zastaru potraživanja se moraš pozvati jer na nju sud nepazi po službenoj dužnosti.

(ukoliko ne navedeš zastaru potraživanja sud bi mogao prihvatiti tužbeni zahtjev i imaš obvezu platiti potraživanje)

prije prijedloga za ovrhu dobila si više opomena.

 

Zakon o obveznim odnosima

 

Jednogodišnji rok zastare

Članak 232.

(1) Zastarijevaju za jednu godinu:

1) tražbina naknade za isporučenu električnu i toplinsku energiju, plin, vodu, za dimnjačarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka, odnosno usluga obavljena za potrebe kućanstva,

2) tražbina radiopostaje i radiotelevizijske postaje za uporabu radioprijamnika i televizijskog prijamnika,

3) tražbina pošte, telegrafa i telefona za uporabu telefona i poštanskih pretinaca te druge njihove tražbine koje se naplaćuju u tromjesečnim ili kraćim rokovima,

4) tražbina pretplate na povremene tiskovine, računajući od isteka vremena za koje je tiskovina naručena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija