Jump to content

nekoliko pitanja početnik


innocentman

Preporučene objave

POštovani

 

Otvorio sam obrt ali nisam prijavio početak rada..

 

1.Zanima me kad ga prijavim gdje plaćam mir. i zdr., da li mi raćun dođe na adresu obrta ili kako?

 

2. Da li se mora plaćati svaki mjesec ili je moguće kasniti tj imati dugove prema državi?

 

3. Da li se plaća državi nekakva mjesečna/tromjesečna tarifa kao vlasnik obrta ili je besplatno?

 

4. knjige, kada se predaju i gdje??

 

Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovorima

 

:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Kada prijavite početak poslovanja morate s Rješenjem o upisu u obrtni registar i obrtnicom otići u poreznu upravu.Upisujete se u Registar poreznih obveznika (kupite obrazac RPO) i ako želite u sustav obveznika PDV-a (obrazac P-PDV).Porezna uprava Vam izdaje Rješenje o visini obrtničke osnovice i u tom rješenju su Vam iznosi i uplatni računi za mjesečne doprinose.Ispisujete ih i plaćate sami.

 

2. Doprinosi se plaćaju mjesečno, možete kasniti ali tada Vam obračunavaju "lijepe" kamate.

 

3. Kao vlasnik obrta plaćate tromjesečnu članarinu Hrvatskoj obrtničkoj komori (oko 200-250 kn), i porez na tvrtku,godišnje (150-250 kn).

 

4. Ovisno kojom se djelatnošću bavite,da li imate zaposlenih-ovisi i koju dokumentaciju podnosite.Ako ste u sustavu PDV-a, mjesečno ili kvartalno-obrazac PDV, godišnje-Godišnju prijavu poreza na dohodak.Ako ste ugostitelj, predajete mjesečno porez na potrošnju.Ako imate zaposlene-obrasce R-Sm i ID.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija