Jump to content

Alkohol u javnosti, molim pomoć


tcx

Preporučene objave

Već sam našao sličnu temu, ali je malo starija (iz 2006.) i nisam iz nje uspio dobiti konkretne odgovore.

 

Dakle, radi se o slijedecem. Klasična scena iz karlovačkih parkova - sjedimo petkom navečer na klupi i pijemo. Ali tu večer je policija bila na nogama zbog nekakvog vandalizma od prethodnog vikenda.

Dolazi policijski službenik (u civilu) do nas i prvo pitanje:

 

"Da li vam je poznato da je zabranjeno konzumiranje alkohola u javnosti?"

 

Ja osobno o tome nisam imao pojma do prošlog ljeta, ali sada kada sam malo okolo tražio i proučavao ispada da takav zakon niti ne postoji. Spominje se "odavanje pijančevanju" (što valjda podrazumijeva da osoba nije sposobna pribavljati sredstva za život, ili tako nešto) i spominje se da "jednokratno" konzumiranje alkohola nije prekršaj. Meni je oko toga cijela zbrka.

 

Biti ću iskren, a vjerojatno su mnogi upoznati sa situacijom. Kao prvo, nema se što drugo raditi vikendom navečer, ali bez obzira na to, mladi već debelo imaju naviku pit vikendom pa kad bi se i imalo što za radit to se ne bi ni promijenilo. Drugo, nema se novaca za pit u skupim birtijama. Treće, nalazim se u društvu koje nikad nije počinilo ikakav vandalizam, narušavanje reda & mira niti išta slično. Mi samo želimo sjest negdje van i popit si nešto bez da potrošimo hrpu novaca.

 

Je li to ikako moguće bez kršenja zakona?

U glavi mi je slika nekog Amera s flašom u škarniclu :smijeh:

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tcx je napisao:

 

Dakle, radi se o slijedecem. Klasična scena iz karlovačkih parkova - sjedimo petkom navečer na klupi i pijemo. Ali tu večer je policija bila na nogama zbog nekakvog vandalizma od prethodnog vikenda.

Dolazi policijski službenik (u civilu) do nas i prvo pitanje:

 

"Da li vam je poznato da je zabranjeno konzumiranje alkohola u javnosti?"

 

 

Ovo pitanje mi nema nikakve logike. Vjerojatno je drugačije glasilo. Iz toga bi proizlazilo da je konzumiranje alkohola zabranjeno i u ugostiteljskim objektima jer su oni "javnost" (javna mjesta).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tcx je napisao:

 

Biti ću iskren, a vjerojatno su mnogi upoznati sa situacijom. Kao prvo, nema se što drugo raditi vikendom navečer, ali bez obzira na to, mladi već debelo imaju naviku pit vikendom pa kad bi se i imalo što za radit to se ne bi ni promijenilo. Drugo, nema se novaca za pit u skupim birtijama. Treće, nalazim se u društvu koje nikad nije počinilo ikakav vandalizam, narušavanje reda & mira niti išta slično. Mi samo želimo sjest negdje van i popit si nešto bez da potrošimo hrpu novaca.

 

 

 

U mom kvartu zivi jedan sjajan decko koji je shvatio je njegova sudbina samo u njegovim rukama (i glavi). Shvatio je da vikendi mogu biti puno zabavniji i sadrzajniji od lova na prehladu u hladnom parku, unistavanja vlastitih sivih stanica jeftinim alkoholom i neugodnim razgovorima s policijom, nego prozeta ucenjem i stjecanjem novih znanja i vjestina, bavljenjem kulturnim ili sportskim aktivnostima. Shvatio je da samo on kljuc za otvaranje svog vlastitog svijeta blagostanja i srece bez kemijskih supstanci i bez obzira na ekonomsku krizu.

 

Sto je napravio taj moj mladi susjed?

 

Prvo je zamolio jednog starog majstora da ga nauci kako obradjivati drvo i farbati metal, ponudio se da mu pomaze u radionici besplatno, u slobodno vrijeme. Osim sto je sve to lijepo naucio, jos je i nesto zaradio, jer je bio zainteresiran i marljiv, pa ga je majstor i platio za dobro naucen i obavljen posao. A jos je stvorio i divno prijateljstvo s tim starim majstorom. Od zaradjenih novaca kupio je boje i lakove, a onda je svoje prijatelje nagovorio da zajedno poprave i pofarbaju sve klupe u svom parku. Proveli su se odlicno (radili su vise od jednog vikenda), nasmijali su se i bili sretni i zadovoljni, ponosni na obavljeni posao. Njihov altruizam ponukao nas je da im se pridruzimo i pocastimo ih sendvicima, kolacima i sokovima.

 

Policija i svi susjedi pozdravljamo ih s veseljem i neizmjernim postovanjem, ocekujuci radoznalo njihove nove kreativne poduhvate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hahaha... išli su u petak ili subotu navecer farbat klupe?! prije bi im neka budala pofarbala šamar...

uglavnom, hvala na pitanju, IMAM što za radit u životu, i ne gubim vrijeme.. ali ja pričam o vikendu navečer. zabavit se malo, opustit se itd.

 

nisam tu došao po nekakve lekcije. tražim odgovor na pitanje. ako mi ga netko zna reć, neka, ako mi netko želi solit pamet nek ode doma svojoj djeci to radit.

 

ako netko užasno želi riješit taj problem alkoholiziranja i drogiranja mladih neka prvo DOBRO (DOOOOOBRO) proba razmislit koji je uzrok tome.. pa nek od tud krene, a ne zaj.....ti jadnu decu.

 

što se mene tice, tema se slobodno može obrisat...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija