Jump to content

povrat placene zdravstvene usluge u inozemstvu


hortenzija8

Preporučene objave

U RH imam zdravstveno osiguranje i placam dopunsko. Da jos dodam da sam penzioner s malenom mirovinom.

 

Na putu u Francuskoj sam imala bolove u nogama, i otisla sam

lijecniku opce prakse na pregled.

On me je uputio flebologu, koji me je pod hitno poslao reumatologu i kardiologu zbog stanja mojih vena. Po njemu imam rizik flebitisa i ostalih eventualnih komplikacija.

 

U Zagrebu se redovito kontroliram, odlazim na sve potrebne preglede (bila sam i na dopleru vena)i nikad mi nitko od specijalista ( i na Rebru i kod privatnika) nije rekao da bi se ista dodatno trebalo poduzimati. Ostavimo po strani njihovu lijecnicku odgovornost, moje se pitanje sada odnosi na povrat novca koji sam morala dati za sve ove preglede u stranoj zemlji.

 

Dakle, mogu li na osnovi tih racuna iz inozemstva, koji su popraceni nalazima lijecnika, od HZZO-a (s naslova redovitog zdravstvenog i dopunskog zdravstvenog kojeg redovito uplacujem vec godinama) dobiti povrat cjelokupnog (ili bar djelomicnog) iznosa za te preglede? Sto konkretno trebam uciniti?

 

Zahvaljujem na odgovorima i savjetima, vrlo mi je vazno i zurno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostvariti pravo na povrat plaćenih troškova u inozemstvu možeš jedino ukoliko si prije odlaska u Francusku u područnom uredu HZZO izvršila prijavu boravka u inozemstvu i uplatila posebni doprinos za dane tog boravka. Temeljem te prijave izdaje se Potvrda o pravu na korištenje zdravstvene zaštite u inozemstvu.

 

Ukoliko to nije učinjeno zahtjev će biti odbijen i povrat neće biti moguć bez obzira što u Republici Hrvatskoj imaš i osnovno i dopunsko osiguranje.

 

Ukoliko je to učinjeno, tada se uvidom u svu dokumentaciju (medicinska dokumentacija prevedena na hrvatski jezik, original račun na ime, potvrda o pravu.......) odlučuje o zahtjevu imajući u vidu opseg i vrstu korištene zdravstvene zaštite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno vam hvala. Odgovorili ste mi u roku od sat vremena!

 

Naime, nisam znala da postoji i taj nacin da se covjek osigura prije puta, u slucaju zdravstvenog problema.

 

Da li mozda znate koliki su iznosi tog dodatnog doprinosa, bar okvirno... po danima mozda...

 

Ove ce informacije sigurna sam, biti korisne i drugima a ne samo meni.

 

Unaprijed se zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija