Jump to content

Isplata dijela place u bonovima/isplata dijela u putnim troskovima


BobRock

Preporučene objave

Pozdrav, imam dva prakticna primjera, pa bih molio da mi netko odgovori koliko je to ozbiljno kresenje radnog prava:

 

Ugovor o radu koji imam s poslodavcem potpisan je na neto placu u ugovorenom iznosu. (uzmimo zaprimjer - 1000 kn)

 

1) Poslodavac prema isplatnoj listi umanjuje ugovoreni iznos, obracunava poreze i doprinose prema umanjenom iznosu, a ostatak isplacuje na temelju putnih troskova. Dakle po obracunu mi isplacuje 900 kn ugovorenog iznosa, + 100 kn putnih troskova. (primjer)

 

2) Poslodavac mi po novome isplacuje 700 kn, ostatak do 900 isplacuje u bonovima, a 100 - ne isplacuje radi "recesije". Nije dao ni odluku o smanjenju, tek papiric na kojem potvrdjujem da sam primio dio place u bonovima. Jos nije dao ni isplatnu listu za sijecanj, pa ne znam kako ce to prikazati.

 

--------------------------------------------------

 

Da li je ovo oboje zakonito, odnosno imam li na temelju toga valjani razlog za izvanredni otkaz radi kršenja radnog prava?

 

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija