Jump to content

izvaredni otkaz...molim pomoć


rozenica

Preporučene objave

Radniku s.g. izvaredno se otkazuje ugovor o radu zbog osobit6e teške povrede obveze iz radnog odnosa,bez prava na o.r.

OBRAZLOŽENJE

RADNIK ja,,,poslodavac je utvrdio da je u posljednjih šest mjeseci iz objekta u kojem radim kao voditelj smjene otuđen veći broj paleta(samo u danu kad je utvrđena manipulacija ambalažom otuđeno je 50komada paleta) u kojim se pakira i dostavlja voće i povrće.te su iste prodavene društvu xxxx,čime je nastala materijalna štetaxza poslodavca.Ja sam bio neposredno nadređen djelatnicima koji su otuđili predmete xxxxx,yyyy.XXXX je priznao otuđenje pisanom izjavom a izrećena mu je mjera premještaja na drugo radno mjesto,a yyyyy je zakljućio sporazumni raskid ugovora o radu.Navedeni radnici su bez provjere potpisivali i ovjeravali otpremnice za palete i ambalažu.Radnik je počinio osobito tešku povredu radne obaveze (ja) na naćin da vnije obavljao radne zadatke za što je pravilnikom o radu predviđena mogućnost izvarednog otkaza.Radnik nije obavljao zadatke na naćin da kontrolira djekatnike kojima je neposredno nadređen te na taj naćin nije sprijećavao krađe na radu koje su se dogadjale kroz dulje vremensko razdoblje od strane radnika koji su mu bili podređeni.Radnik o krađi nije ni obavijestio ni odgovorne osobe.S obzirom da je radnik bio zaposlen na radnom mjestu voditelja smjene(ja) jedna od njegovih osnovnoh dužnosti jeste kontrolirati radnike kod utovara,potpisivanja i otpreme paleta i ambalaže.Neovlašteno predavanje i utovarivanje paleta i ostale ambalaže trećim osobama radnik je morao kontrolirati.te spriječiti nanošenje materijalne štete koja je poćinjena poslodavcu.S obzirom na izneseno poslodavac je zbog ovako teškog kršenja radne obaveze nepovratno izgubio povjerenje u radnika te mu radni odnos nije moguć.Radnićko vijeće se složilo i upoznato je sa namjeri izvarednogotkazivanja ugovora o radu,te se suglasilo,da mu zbog osobito teške povrede ugovora o radu nije moguće danja suradnja,te bez otkaznog roka se ugovor o radu otkazuje.

 

 

tak pišu oni,,

 

a kad se to dešavalo nisam bio na poslu,cijeli tjedan,bio na sd,imam žig u putovnici i kartu aviona,,kolaga koji je kao i ja voditelj smjene je radio u to vrijema,,,

ljudi koji su uhvaćeni dobe premještaj i sporazumni,,,

ima tko kakve prijedloge i dali možete objektivno iščitati nešto šti ja nemogu...

Hvala ,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad si dobio to?

 

U roku od 15 dana od dana kad ti je uručen otkaz podnesi poslodavcu Zahtjev za zaštitu prava. U njemu opisši da nisi znao za te krađe, da ne postoji dokaz da si znao i da si prikrivao, jer da postoji dokaz, oni bi to i naveli u obrazloženju otkaza, da si bio na putu, blabla (očito su ti oni dali godišnji, pa neka provjere), navedi da je otkaz nezakonit, da je neosnovan jer nisi počinio navodne povrede radnih obveza za koje te terete i da tražiš da otkaz stave izvan snage jer ćeš ih u suprotnom tužiti sudu.

 

Vodi računa o rokovima. Ako ti ne odgovore u roku od 15 dana kad su primili ZZP ili te odbiju, tebi daljnjih 15 dana stoji na raspolaganju za tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala veteran,,,već sam ih tužil i čekam prvu raspravu,,,nisu mi dali pravo na radnićko vijeće,nikakav sastanak da ih upoznam sa situacijom..ništa.

Ako ste odvjetnik kaj možete iščitati iz otkaza,,čini mi se da je to sve namještaljka ,,,sad ih tužim za poništenje otkaza,,a kad da ih tužim za nanošenje duševnih boli,,,frendica mi je odvjetnica jer nemam love za prave odvjetnike,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija