Jump to content

zahtjev za raspoređivanje naknadno pronađene imovine


aaaaah

Preporučene objave

Da li se u jednom zahtjevu za raspoređivanje naknadno pronađene imovine mogu navesti kronološkom redom svi ostavitelji i ostavinske rasprave u kojima nije obuhvaćena naknadno pronađena imovina, ili se mora podnijeti zahtjev za raspoređivanje naknadno pronađene imovine posebno za svakog ostavitelja, te ako da, mora li se čekati da sud ili javni bilježnik donese najprije prvo rješenje, pa onda podnijeti idući zahtjev i tako redom za sedam ostavitelja iza kojih u ostavinskoj raspravi nije obuhvaćena naknadno pronađena imovina?

Najljepše molim za odgovor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Zanima me moram li na Prijedlogu kao predlagatelje navesti sve nasljednike kojih se prijedlog tiče ili mogu samo svoje ime?

 

Da pojasnim. Radi se o pronađenoj zemlji koja se treba rasporediti na nas 3 brata svakom po 1/3 samo što jedan brat živi u Francuskoj, drugi u BiH i ne bi se mogli na prijedlog potpisati. Sad mene zanima smijem li ih staviti u zaglavlje kao predlagatelje i poslati prijedlog bez njihovih potpisa ili bolje da navedem samo sebe i potpišem, a već će se iz ranijeg ostavinskog rješenja tj. spisa vidjeti da se i njih tiče pa će sve biti u redu? Radim to sam pa ne bih htio da mi se prijedlog odbije zbog kakve tehnikalije.

 

*Hoće li sud onda sam donijeti rješenje ili će to opet proslijediti javnom bilježniku?

*Hoće li nas braću to nešto dodatno koštati (nagrada bilježniku)?

*Koliko će to po prilici trajati (već imamo kupca, ne bavimo se poljoprivredom) koji bi to najradije od nas već kupio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete sami napisati prijedlog

ali stavite da su nasljednici koje treba pozvati:

pa imena, prezimena i točne adrese kako bi im se poziv/rješenje mogao uručiti.

Ako nemaju, Vaša braća moraju ishoditi OIB, radi provedbe prijenosa u zemljišnim knjigama.

Ako je postupak već odavno okončan, prijedlog podnesite sudu, a on će ga dostaviti bilježniku koji je vodio prvi postupak. Teško je prognozirati koliko će trajati, ali kad spis dođe bilježniku, možete nazvati i objasniti situaciju i vjerujem da će Vam izaći u susret i to brzo riješiti.

Morate platiti trošak postupka bilježniku.

Možete samo Vi platiti, pa se onda rakusurajte sa braćom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija