Jump to content

Prigovor na prekršaj alkohol


RIBEK

Preporučene objave

molim za savjet. prvo zelim naglasiti da ne opravdavam sebe zbog voznje u pijanom stanju!!!

mene su uhvatili sa alkoholom 1.87 parkiranog u ulici,spavao sam u autu, dakle ne u voznji, vec vjerojatno po pozivu nekog od susjeda su dosli prometni policajci. naime moj auto se naslonio na auto ispred ali stete nije bilo i vlasnik drugog auta je rekao da nece nista poduzimati. prije toga su dosli prometni policajci i alkotestirali me. u pocetku mi nije bilo jasno zasto to sve uopce (zbog pijanstva). nisam osam dana upravljao vozilom i nakon toga sam isao po vozacku u prometnu policiju koja me uputila na prekrsajni sud. kad sam dosao na sud sutkinja mi je rekla da dodjem sutra. sutradan me pocelo ispitivati...da bi upola toga svega zakljucili da treba biti rasprava. opcenito nisam bio upucen u svoja prava, niti sam bio pripremljen za sud. u svakom slucaju sam dobio kaznu 5000kn i 6 mjeseci bez voznje. cekam (valjda) presudu, pa bih se i zalio... sto mi savjetujete...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi gospodine, vas su nasamarili!

 

Vozač vozila kategorije A1, A2, A, B, B+E, F, G i M ne smije upravljati vozilom na cesti niti početi upravljati vozilom ako u organizmu ima opojnih droga ili alkohola iznad 0,50 g/kg, odnosno odgovarajući iznos miligrama u litri izdahnutog zraka.

 

a »vozač« je osoba koja na cesti upravlja vozilom.

 

obzirom da ste spavali u sparkiranom vozilu niste u trenutku dolaska policije CINILI nikakav prometni prekrsaj.

 

sto je bilo prije toga policija znade samo iz VASEG iskaza kojeg u svakom trenutku mozete povuci i promijeniti, a kako stvari stoje vi ste kaznjeni SAMO na temelju vlastitog priznanja!!!!

 

trebali ste ranije traziti savjet :-(

javite se kad dobijete presudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZAUSTAVLJEN JE NA SPOREDNOJ cesti(samo za stanare), policajci su bili su skriveni iza zgrade, nisu bili na vidljivom mjestu, policajac je napisao da je prošlo 40 minuta od zadnjeg konzumiranja alkohola a konzumirao ga par minuta. Prije je dva puta kažnjavan za prebrzu vožu 15 više od dopuštenog. Javio bi se prijatelj ali trenutno radi pa ne može a do sutra treba predat prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

RIBEK je napisao:

ZAUSTAVLJEN JE NA SPOREDNOJ cesti(samo za stanare), policajci su bili su skriveni iza zgrade, nisu bili na vidljivom mjestu, policajac je napisao da je prošlo 40 minuta od zadnjeg konzumiranja alkohola a konzumirao ga par minuta. Prije je dva puta kažnjavan za prebrzu vožu 15 više od dopuštenog. Javio bi se prijatelj ali trenutno radi pa ne može a do sutra treba predat prigovor.

 

I napuhao je 1,34.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem na odgovoru. u iskazu sam vise puta naglasio na koji nacin su me alkotestirali, odnosno objasnio cijelu situaciju (da me policija nije uhvatila za vrijeme voznje). naglasavam da nisam bio upoznat sa procedurom koja me ceka (raspravu je spomenila u pola ispitivanja), odnosno na sud nisam dosao po pismenom pozivu, vec samo po usmenom od sutkinje dan prije. kada sve mogu povuci svoj iskaz i na koji nacin? hvala jos jednom i javim se kad dobijem presudu (osim ako ne zavrsim u zatvoru :-o, i to je sutkinja spominjala).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedno pitanje za vožnju pod utjecajem alkohola..naime izmjereno mi je 1,14 promila (par piva:)) i oduzeta vozačka na 5 dana..prije nisan nikad bia kažnjavan...kakvi je zakon tj.koliku novčanu kaznu mogu očekivat?? naime šjor milicajac mi je reka ako nisan prije nikad bia kažnjavan za isti prekršaj da bi mi moglo bit samo upozorenje bla,bla:/ jeli mogu pisat kakvi prigovor?? zahvaljujem se :kavica::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@toncid

trazite izuzece sutkinje i prijavite ju predsjedniku suda sto vas prije ispitivanja nije upoznala s vasim pravima.

 

velika pogreska temeljem koje se moze traziti ukidanje presude.

obzirom da vam vrlo brzo slijedi visoka kazna, ja bih na vasem mjestu angazirao odvjetnika oko pisanja prijave protiv sutkinje.

s druge pak strane, moze biti vrlo tesko naci odvjetnika koji ce to htjeti pisati....

 

 

 

 

@luckstrike

u nadi je spas - o opomeni mozete samo sanjati

slijedi kazna od 2-5kKn + zabrana voznje (proizvoljna vrijednost) za koju nema osnove (ali biti ce i ona u paketu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@luckstrike

u nadi je spas - o opomeni mozete samo sanjati

slijedi kazna od 2-5kKn + zabrana voznje (proizvoljna vrijednost) za koju nema osnove (ali biti ce i ona u paketu)

 

 

 

*************************************************************

 

 

 

zahvaljujem se na odgovoru ;-) već san se informirao i dobija san iste informacije... sad, zašto ja nebi mogao pisat prigovor jer kao prvo nisan bia upoznat sa mojim pravom(dali mi je to milicajac trebao reći??) da mogu uzet 15 minuta prije alkotestiranja jer u tom slučaju bi mi bilo manje promila, cca ispod 1 a samim time i manja kazna??

i pod broj 2 ,informirao sam se i dobija odgovor da je greška onog uređaja zapravo veća od 0,1 nego šta oni uzmu u obzir..jer 4-5 malih piva u vremenskom razdoblju od 4 sata i 1,14 promila svima zvuči previše...

znan da nisan bia čist kao ruža sa suncem u očima ali bi volija da nekako to uzmu u obzir jel :misli: nije mi toliko do novaca nego san naj... ako mi uzmu vozačku na period od 3 miseca( treba mi vozačka za posao) šta kažu da mi negine...

 

i još jedno pitanje?? dali sam ja mogao odbiti testiranje s onim uređajem i ići na vađenje krvi?? ako da ,dali bi mi onda tamo pisalo da san se odbija alkotestirat i poslije na sudu to bila otežavajuća okolnost?? heh puno pitanja

 

zahvalan :palac::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali mi je to milicajac trebao reći??) da mogu uzet 15 minuta prije alkotestiranja

DA

 

 

 

informirao sam se i dobija odgovor da je greška onog uređaja zapravo veća od 0,1 nego šta oni uzmu u obzir

TOCNO

vec sam na forumu diskutirao o tome. u toj temi se nalaze linkovi s mjerenjima. tema je vrlo relevantna ;-)

 

 

 

dali sam ja mogao odbiti testiranje s onim uređajem i ići na vađenje krvi??

NE, ali su vam policajci morali ponuditi vadjenje krvi ako ste sporili nalaz draegera!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko jos jednom hvala na odgovoru.

presuda mi je stigla. kazna je 5000 kn i 6 mjeseci, najmanja za tu vrstu prekrsaja. imam jos nekoliko pitanja, a sve u vezi nekako povoljnijeg rjesenja ako postoji mogucnost.

--vec ste spomenuli da je moguce traziti izuzece sutkinje jer nisam bio upoznat sa situacijom i pravima na sudu. sve se rjesavalo po hitnom postupku, a ja sam samo htio preuzeti vozacku i cekati poziv sa suda. po vozacku sam isao prvo u prometnu policiju gdje me upucuju na sud. na sudu mi je sutkinja usmenim putem priopcila da dodjem sutradan. mogu li neupucenost u postupak navesti u predstojecoj zalbi ili prigovoru (bez trazenja izuzeca sutkinje), ima li smisla.

--kakva je suituacija sa povlacenjem mog iskaza. u njemu sam naveo da sam vozilom upravljao prije i ostao spavati u vozilu, te da me policija nije zatekla u voznji. to jasno stoji u obrazlozenju presude, ali se koristi da me okrivi. mogu li to ja upotrijebiti za zalbu(ima li koristi), ili u suprotnom, postoji li mogucnost povlacenja iskaza(to ste ranije spominjali).

--na sudjenju odn raspravi) nisam dobio na uvid policijsko izvjesce (nisam ga ni trazio niti znam postoji li mogucnost za to) ali kako je sutkinja procitala tamo stoji da su me uhvatili u voznji.

--znajuci sve ovo, poglavito da sam dobio najmanju mogucu kaznu za 'pocinjeni prekrsaj' ima li smisla bilo sto pokretati, odnosno postoji li mogucnost da me stroze kazne? sto mi savjetujete?

dugujem vam barem cokoladu za vas trud :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tesko je biti pametan ali nije tesko zakljuciti da je 5000kn mnogo novaca.

 

doista ne znam niti kako je izgledalo vase pijanstvo,

 

ALI ako ste strusili pola litre viskija jer vas je npr netko ostavio,

i odmah potom sjeli u auto,

vi tada jos uopce niste bili pijani jer alkoholu je potrebno neko vrijeme da "udje" u krv.

 

ako ste nakon desetak minuta voznje uocili djelovanje alkohola, zaustavili vozilo i zaspali,

vi doista niste krivi!!!

 

opet vam ponavljam da ste trenutno kaznjeni ISKLJUCIVO zato sto ste kazali da ste pijani vozili. ako ne promijenite ili ne povucete takav iskaz neme sanse da kazna bude manja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je policija došla po dojavi, kako je i navedeno, najvjerovatnije su dobili informaciju koliko dugo vozilo stoji parkirano i ako je to 15 i više minuta, nisu morali čekati još 15 minuta prije alkotestiranja. Druga stvar, sud i policija ne sisaju vesla pa da im treba nečije priznanje da bi zaključili da se gospodin dovezao pod utjecajem alkohola, a to što ga policija nije zatekla, uz određene okolnosti u ovom slučaju, nema nikakve veze. Slična situacija je kod prometne nezgode gdje policija nikad ne zatekne vozača pod utjecajem alkohola da vozi pa ovaj odgovara za alkohol.

Što se tiče povlačenja izjave, već data izjava neće biti povučena iz spisa nego se dodaje nova izjava s drugim sadržajem, što sigurno neće imati utjecaja na smanjenje kazne ili obustavu postupka, a da li će imati utjecaja na povećanje kazne je neizvjesno.

Ovo se može nekome sviđati ili ne sviđati, ali to je tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ajme meni

 

ovo moram secirati

 

DeniD je napisao:

Ako je policija došla po dojavi, kako je i navedeno, najvjerovatnije su dobili informaciju koliko dugo vozilo stoji parkirano i ako je to 15 i više minuta, nisu morali čekati još 15 minuta prije alkotestiranja.

recenica pocinje s AKO, slijedi NAJVJEROJATNIJE i zavrsava s zakljuckom "nisu morali cekati"

najblaze receno - ogromna glupost

 

 

DeniD je napisao:

Druga stvar, sud i policija ne sisaju vesla pa da im treba nečije priznanje da bi zaključili da se gospodin dovezao pod utjecajem alkohola, a to što ga policija nije zatekla, uz određene okolnosti u ovom slučaju, nema nikakve veze.

ajoj aojoja aojojojojojo - sto bi ja dao da je tako kako vi pricate

tada bi se jos veceras mogao rijesiti slucaj

roncevic - vojni kamioni

sanader - prodaja plive u veroni

brodosplit

kalmeta i njegov sofer

privatizacija KIMa

nazalost, svi mi vesla sisamo jer bez barem nekakvih dokaza nema osudjujuce presude

 

DeniD je napisao:

Što se tiče povlačenja izjave, već data izjava neće biti povučena iz spisa nego se dodaje nova izjava s drugim sadržajem, što sigurno neće imati utjecaja na smanjenje kazne ili obustavu postupka, a da li će imati utjecaja na povećanje kazne je neizvjesno.

Ovo se može nekome sviđati ili ne sviđati, ali to je tako.

postoji nesto sto se zove NEZAKONIT DOKAZ.

i policija, i sutkinja, su dobili iskaz optuzenika na nezakonit nacin!!!

takvi ljudi, koji pribavljaju takve dokaze, su bitno veci kriminalci od pijanaca koji spavaju u autima i nezasluzuju mjesto niti u policiju niti na sudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

ajme meni

 

ovo moram secirati

 

DeniD je napisao:

Ako je policija došla po dojavi, kako je i navedeno, najvjerovatnije su dobili informaciju koliko dugo vozilo stoji parkirano i ako je to 15 i više minuta, nisu morali čekati još 15 minuta prije alkotestiranja.

recenica pocinje s AKO, slijedi NAJVJEROJATNIJE i zavrsava s zakljuckom "nisu morali cekati"

najblaze receno - ogromna glupost

Ajme meni, da bolje čitate, vidjeli biste da je ovo napisao sam TONCID, to nije moje nagađanje, a za ovih 15 minuta, mislim da niste upućeni u način postupanja policije u ovakvim situacijama i zato vam je to "ogromna glupost".

 

 

DeniD je napisao:

Druga stvar, sud i policija ne sisaju vesla pa da im treba nečije priznanje da bi zaključili da se gospodin dovezao pod utjecajem alkohola, a to što ga policija nije zatekla, uz određene okolnosti u ovom slučaju, nema nikakve veze.

ajoj aojoja aojojojojojo - sto bi ja dao da je tako kako vi pricate

tada bi se jos veceras mogao rijesiti slucaj

roncevic - vojni kamioni

sanader - prodaja plive u veroni

brodosplit

kalmeta i njegov sofer

privatizacija KIMa

nazalost, svi mi vesla sisamo jer bez barem nekakvih dokaza nema osudjujuce presude

Ne vidim kakve veze imaju ovi slučajevi sa prekršajnim postupkom.

 

DeniD je napisao:

Što se tiče povlačenja izjave, već data izjava neće biti povučena iz spisa nego se dodaje nova izjava s drugim sadržajem, što sigurno neće imati utjecaja na smanjenje kazne ili obustavu postupka, a da li će imati utjecaja na povećanje kazne je neizvjesno.

Ovo se može nekome sviđati ili ne sviđati, ali to je tako.

postoji nesto sto se zove NEZAKONIT DOKAZ.

i policija, i sutkinja, su dobili iskaz optuzenika na nezakonit nacin!!!

takvi ljudi, koji pribavljaju takve dokaze, su bitno veci kriminalci od pijanaca koji spavaju u autima i nezasluzuju mjesto niti u policiju niti na sudu

Dotični je mogao reći sutkinji da neće dati iskaz bez odvjetnika i rasprava bi bila zakazana za drugi dan, i ne može se izvući na "nisam znao" jer u prekršajnom postupku nema obveze izvješćivanja okrivljenika da ima pravo na odvjetnika, a s obzirom da ja isti vjerojatno potpisao izjavu pred svjedokom(daktilograf), ona se smatra valjana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DeniD je napisao:

....i ne može se izvući na "nisam znao" jer u prekršajnom postupku nema obveze izvješćivanja okrivljenika da ima pravo na odvjetnika, a s obzirom da ja isti vjerojatno potpisao izjavu pred svjedokom(daktilograf), ona se smatra valjana.

vs

Temeljna svrha postupovnih odredbi

 

Članak 82.

...

(3) Ako ovaj Zakon ne sadrži odredbe o pojedinim pitanjima postupka, na odgovarajući će se način, kada to bude primjereno svrsi prekršajnog postupka, primijeniti odredbe Zakona o kaznenom postupku.

 

 

 

......

 

 

Pravo na obranu

 

Članak 85.

 

(1) Okrivljenik mora već na prvom ispitivanju biti obaviješten o prekršaju za koji se tereti i dokazima koji ga terete. Smatra se da je okrivljenik obaviješten o prekršaju za koji se tereti ako je uredno primio optužni prijedlog.

(2) Okrivljeniku se mora omogućiti da se očituje o svim činjenicama i dokazima koji ga terete i da iznese sve činjenice i dokaze koji mu idu u korist.

(3) Okrivljenik nije dužan iznijeti svoju obranu niti odgovarati na pitanja. Zabranjeno je i kažnjivo od okrivljenika ili druge osobe koja sudjeluje u postupku iznuđivati priznanja ili druge izjave.

 

 

 

....

 

 

Nezakoniti dokazi

 

Članak 90.

 

(1) Sudske se odluke ne mogu utemeljiti na dokazima pribavljenim na nezakonit način (nezakoniti dokazi).

(2) Nezakoniti su oni dokazi koji su:

1. pribavljeni kršenjem Ustavom, zakonom ili međunarodnim pravom zajamčenih prava:

a) obrane,

b) na dostojanstvo,

c) na ugled i čast, te

d) na nepovredivost osobnog i obiteljskog života,

2. pribavljeni povredom odredaba prekršajnog postupka i koji su izričito predviđeni ovim Zakonom te drugi dokazi za koje se iz njih saznalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi moji...

kako sam vec prije naveo, ulozio bih zalbu, odn. prigovor na ovu presudu.

ima li po vasem misljenju smisla to pokusati?

ako da na koje elemente ovog slucaja bih se trebao bazirati u prigovoru?

Također mi je u vezi sastavljanja iste potrebna pomoc, pa vas stoga molim za pomoc oko toga. ako imate kakav primjerak da mi posaljete na toncid@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo zaustavili me večeras i pristao sam na alkotest te napuhao 1.04 tj 0.94 (sa uračunatom greškom alkotesta), propisana mi je kazna od 1000,00 kn i oduzeli su mi vozačku na 8 dana.. To sto su mi oduzeli vozacku mi nije problem ali ovu novcanu kaznu bi volio odgodit/izbjec ako je ikako moguce.

Molim za savjete kako se zaliti na ovo s ciljem odgode/zastare istog..

Btw potpisao sam i zapisnik o ispitivanju prisutnosti alkohola i prekršajnu prijavu, što su mi kasnije rekli da bi mi bilo bolje da nisam, pa savjetujte ljudi.. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobili ste najmanju novcanu kaznu za spomenuti prekrsaj.

 

oduzeli su vam vozacku na 8 dana iako nisu smjeli ali to vas ne smeta...

 

 

ostaje vam da trazite obrocnu otplatu.

makar niti takva odluka ne treba. samo pocnite svaki mjesec placati po 100 kn i otplatiti cete kaznu prije nego sto je drzava pocne prisilno naplacivati :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hplest je napisao:

Evo zaustavili me večeras i pristao sam na alkotest te napuhao 1.04 tj 0.94 (sa uračunatom greškom alkotesta), propisana mi je kazna od 1000,00 kn i oduzeli su mi vozačku na 8 dana.. To sto su mi oduzeli vozacku mi nije problem ali ovu novcanu kaznu bi volio odgodit/izbjec ako je ikako moguce.

Molim za savjete kako se zaliti na ovo s ciljem odgode/zastare istog..

Btw potpisao sam i zapisnik o ispitivanju prisutnosti alkohola i prekršajnu prijavu, što su mi kasnije rekli da bi mi bilo bolje da nisam, pa savjetujte ljudi.. :)

 

moram priznat da si dobro proša..ja sam za 1,05 dobio 3 mjeseca zabrane vožnje + 1200 kuna... :kavica::misli:

 

pitanje za ljutka: sudac mi je rekao da sad mogu upravljati vozilom dok mi presuda ne postane pravomoćna (jeli tako?)?i da ću dobiti poštom rješenje za otprilike 10 dana..e sad oće meni u tom rješenju šta dobijem poštom pisat od kad do kad mi traje zabrana ili trebam još na mup to dalje sređivat..i oće mi bit žigosana vozačka ili šta? :-o:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

evo ovako, dobio sam kaznu od 3800 kuna kao mladi vozac radi alkohola 1.2 promila, vozio 119 tamo gdje je dopusteno 90, vozio auto od 85 kw, a dozvoljeno 75kw, i nisam imao kraj sebe vozacku. Ovo mi je prvi prekrsaj u godini dana, student sam, nezaposlen,navedeno je u prekrsajnom nalogu da imam pravo prigovora.Zanima me dali mi vrijedi pisat zalbu na tu kaznu i dal ima mogucnosti da ce mi sutkinja ista smanjit kaznu.Ako nije problem jer mi moze netko poslat na private ili mail hrvoje_cepin@hotmail.com primjer takve zalbe?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 3 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija