Jump to content

Objašnjenje presude Županijskog suda - ostavinska imovina


skurena

Preporučene objave

Poštovanje!

Jedno pitanjce. U presudi Županijskog suda, koje je potvrdilo presudu Općinskog suda na kraju presude piše:

...treba reći, da u konkretnom slučaju dolaze u primjenu odredbe čl.276,277,278 i 287 Zakona o braku i porodičnim odnosima (NN 11/78, 45/89, 59/90).

 

Općinski sud je odbio tužbu tužiteljice u kojoj je tvrdila da u ostavinsku imovinu, nakon smrti supruga, ne ulazi 1/2 kuće, već da ista predstavlja vlasništvo tužiteljice u 1/2 dijela.

 

Mene zanima, koliki dio nasljeđuju nasljednici tužiteljice(u međuvremenu je umrla)?

Najveći problem je nasljednik pok. tužiteljice, koji tvrdi da je on vlasnik kuće u 50%. Osim toga, uzeo je ključeve kuće i o njoj uopće ne brine, te ona propada.

 

Hvala :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Koliko se dade razumjeti nekoj ženi je umro muž pa je nasljeđivana kuća koja je iza njega ostala, ali ta žena je tvrdila da nije kuća muževljeva za cijelo, nego samo 1/2 dijela, jer da su je ona i muž stekli u braku.

 

Ali, presuđeno je tako što je sud odbio kao neosnovan tužbeni zahtjev tužiteljice (te žene). Dakle, kuća nije tužiteljičino vlasništvo, nego pok. joj muža.

 

To opet znači da pri nasljeđivanju tužiteljice navedena kuća NEĆE biti predmet nasljeđivanja jer nije njezina.

 

Ta kuća će biti raspoređena nasljednicima pok. muža.

 

E sad ja ne znam tko su njegovi zakonski nasljednici, niti da li je oporučno raspolagao kućom ili pak sklopio s nekim za života neki ugovor u odnosu na istu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija