Jump to content

oštećena osobna


MaliLino

Preporučene objave

Molim pomoć!!!! 31.03. u Zagrebu, prijatelj je dobio kaznu u iznosu od 3.000 kn jer je pokazao oštećenu iskaznicu, iskaznica je prilikom nošenja u džepu pukla vodoravno, zahtjev za izdavanje NOVE iskaznice nije pokrenut. S obzirom na mala primanja neće biti u mogućnosti platiti navedenu kaznu. Moje pitanje je , na što se pozvati u prigovoru? Hitno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 5.

 

Osoba se ne smije služiti osobnom iskaznicom ako:

 

1. su se promijenili osobni podaci osobe,

 

2. slika na osobnoj iskaznici više ne odgovara izgledu osobe,

 

3. je oštećena ili iz bilo kojega drugog razloga ne služi svrsi.

 

Osoba je dužna podnijeti zahtjev za izdavanje osobne iskaznice u roku od 15 dana od dana nastupanja okolnosti iz stavka 1. ovoga članka.

 

Članak 24.

 

Novčanom kaznom od 3.000,00 do 4.500,00 kuna kaznit će se za prekršaj osoba:

 

1. koja se služi osobnom iskaznicom kojom se ne smije služiti (članak 5. stavak 1.),

 

2. koja podnese zahtjev za izdavanje osobne iskaznice s netočnim ili neistinitim podacima (članak 12. stavak 1.),

 

3. koja zakonom ovlaštenoj osobi odbije dati na uvid osobnu iskaznicu (članak 15. stavak 1.),

 

4. koja osobnu iskaznicu da drugome da se njome služi kao svojom ili se služi tuđom osobnom iskaznicom kao svojom (članak 15. stavak 2.).

 

ovdje je rijec o prekrsaju koji policajac ne moze utvrditi (osim ukoliko vec ranije nije zatekao istu osobu s potrganom iskaznicom)

 

ako je osobna potrgana 15 dana prije sto je predana na uvid policajcu imate dobre sanse za uspjeh prigovora.

takodjer bi bilo pametno dati izraditi novu OI i uz prigovor predati njenu kopiju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

meni se dogodila ista stvar sa puknutom osobnom s time da je to bilo prije 2 godine i tek danas mi je dosao poziv za sud..

sto poduzeti jer ova kazna je prevelika zaista za prekrsaj kojeg nisam bio ni svjestan do legitimiranja?!

policajac mi je tokom legitimacije rekao da me upozorio prosli tjedan da mi je osobna potrgana ,a to nisam bio ja nego moj susjed koji je iste godine rođenja istog imena i prezimena,(nesreća bas), to mi nije povjerovao te me odveo u postaju i odlucio napisati prekrsajnu prijavu. molim i cijenim ikakvu pomoć. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija