Jump to content

mogućnost ukidanja prekršajnog naloga


ali

Preporučene objave

poštovani..

policija me zaustavi, traži vozačku i prometnu, sve ok, pita me jesam popio šta, kažem jesam i pristajem na alkotest. napušem 0.86 umanjeno piše 0.76. kako je prvi put u životu da sam popio i vozio, sav prestrašen potpisujem ono i oduzimaju vozačku na 8 dana i sve što slijedi...

naime, sad tek ovdje vidim da su me trebali pustiti da prođe 15 minuta pa da onda budem testiran, jer sam popio pivu do kraja, izašao iz kafića, sjeo u auto i policija me zaustavila 50 metara od kafića.

 

još nešto, nakon testiranja šalje me u moj auto, on sjedne u službeni i počinje pisati kaznu.. i tek kada je došao do toga da mora napisati što sam popio zove me i pita, ja mu odgovaram ovim riječima: u zadnjih pola sata dvije pive..

on zapisuje da sam popio u 2:00 dvije pive od pola litre(pa nisam ih odjednom pio!!!) a gore je navedeno da sam zaustavljen u 2:30, testiran u 2:35

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste normalne tjelesne gradje (cca75 kg) dvije pive ce vas uciniti bas nekako alkoholiziranim kako je utvrdio draeger :-D

 

dalje, piva ima nizak udio alkohola i nema bas prevelikog utjecaja na mjerenje (iako su policajci napravili pogresku)

 

vozacka vam nije smjela biti oduzeta na 8 dana. maksimalno na 6 sati. ponekad si policija daje za pravo svasta.

 

spremite se za pisanje prigovora sudu za prekrsaje. najvjerojatnije ce vas policajci kazniti oduzimanjem vozacke dozvole na cca 6-9 mjeseci, A NA STO OPET NEMAJU PRAVO, + od 1000 do 2000kn!

kao dokaze pribavite racun za pivice i javite se kada dobijete kaznu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam 90 kila, 190 cm visok..

pošto sam redovni student, nekažnjavan, nezaposlen, bez primanja i ovo mi je prvi prekršaj s alkoholom!, je li bolje onda ići na poniznost, kajanje i molbu nekakvu?

jer ne želim ispasti bahat pred sudom i govoriti kako mi nisu dali da pričekam 10-ak minuta prije testiranja..

 

ili da to sve zajedno ukomponiram i navedem da je kajem..... ali i da vjerujem kako bi kazna bila manja da policajci nisu napravili pogrešku

 

i još nešto: pa već imam uplatnicu od 1000 kn, zašto ste vi napisali 1000-2000kn?

postoji li mogućnost samo novčane kazne jer ne postoji opasnost od ponavljanja prekršaja jer mi je ovo u tri i pol godine aktivne vožnje prvi ovakav prekršaj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Promillerechner

 

Ihr Alkoholkonsum betrug insgesamt 40 Gramm.

 

Ihr individueller Reduktionsfaktor ist r = 0.70

 

Damit ist zum Blutentnahmezeitpunkt eine BAK von 0.32 ‰ im Durchschnitt zu erwarten (physiologische Berechnung: 20 % Resorptionsdezit, Abbaurate 0,15 ‰/h), maximal eine BAK von 0.44 ‰ (forensische Berechnung: 10 % Resorptionsdefizit, Mindestabbau 0,1 ‰/h)

 

Bei der von Ihnen angegebenen Zeitspanne von 0.8 Stunden zwischen Trinkende und Blutentnahme ist die Resorption u.U. noch nicht vollständig abgeschlossen. Die BAK hat somit noch nicht Ihren Gipfelwert erreicht und kann noch ansteigen. Die Berechnung kann daher etwas zu hohe Werte liefern.

 

Bis zur vollständigen Nüchternheit dauert es im Mittel 2.5 Stunden, maximal 4.5 Stunden

 

Da derartige Berechnungen stets mit individuellen Unsicherheiten behaftet sind, kann für die Resultate keine Gewähr erfolgen.

 

Zu den Berechnungsgrundlagen siehe Widmark-Formel.

 

 

odnosno, ako ste nama priznali pravu kolicinu pica, doista niste bili niti malo pripiti!

ucinjena vam je nepravda - krenite u napad - prijavite policajca za nesavjestan rad!

 

 

od 1000 do 2000 kn je predvidjena kazna za ovaj prekrsaj, u vasem prvom javljanju nije pisalo da ste vec kaznjeni :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija