Jump to content

borba za grunt


tango

Preporučene objave

poštovani!

sa susjedom sam sklopio kupoprodajni ugovor za zemljište i kuću i ovjerio ga kod javnog bilježnika.kaparu uredno isplatio i predao papire u proceduru na poreznoj upravi.kako još nije gotova procedura nekretnina na gruntovnici još nije upisana na moje ime.

e sad je na istu česticu oko bacila i bogata susjeda i ponudila vlasniku da će isplatiti puno više nego naš ugovor vrijedi.ponudila je isplatiti i dvostruki iznos kapare meni plus još neku crkavicu.

kako mi ta čestica ima veću vrijednost nego ponuđeni novac odbio sam a oni pokušavaju poništiti ugovor.

što mi je činiti?

poslati preostali iznos poštom preporučeno jer prodavatelj ne želi primiti preostali iznos koji trebam platiti i tako učiniti ugovor neispoštovanim s moje strane?bi li se potvrda o primitku sredstava poštom smatrala kao dokaz o mojoj uplati?

svašta mi je još palo na pamet...

recimo pronaći (izmisliti) gomilu troškova koje sam imao oko predmetne nekretnine i sudski zatražiti povrat tih sredstava a učiniti ih astronomski visokima tako da odustanu i ispoštuju ugovor...

ili ih izbjegavati dok ne upišem nekretninu na gruntovnici?

što da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li vam je prodavatelj dao tabularnu izjavu u kupoprodajnom ugovoru (čisto sumnjam budući da mu još niste isplatili cjelokupnu kupoprodajnu cijenu)? Bez nje ne možete se knjižiti kao vlasnik u zemljišnim knjigama.

Ostatak kupoprodajne cijene nemojte slati poštom, već ih položiti ili na sud ili kod javnog bilježnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

predao sam prijedlog/zahtjev za uknjižbu...hvala

 

 

drugo...ako je tabularna izjava klauzula kupoprodajnog ugovora koja glasi:

"prodavatelj ovlašćuje kupca blabla da bez ikakvih pitanja i odobrenja može u zemljišnim knjigama i drugim blabla ishoditi uknjižbu vlasništva kupljene nekretnine na svoje ime"

to imamo u kupoprodajnom ugovoru!

 

btw,hvala za informaciju o javnom bilježniku...već je obavljeno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija