Jump to content

Regresno potraživanje od osiguravajuće kuće


Tonal

Preporučene objave

Prije nekoliko mjeseci bio sam sudionikom prometne nezgode pod utjecajem alkohola.

Sada sam od osiguravajuće kuće dobio regresno potraživanje u

iznosu od 34000,00 kn za štetu koja je "kao" nastala.Svjestan sam toga da vožnjom pod utjecajem alkohola gubim prava iz osiguranja , ali ni u najcrnjim slutnjama nisam mislio da šteta može biti veća od petnaestak tisuća kuna.

Koje su moje mogućnosti da se žalim i da prigovorim na taj iznos jer mislim da je osobi koja je sudjelovala u prometnoj nezgodi neopravdano priznata totalna šteta za vozilo koje je bilo staro , ali se realno moglo popraviti za puno manji iznos.

Ne bježim od svoje odgovornosti i spreman sam platiti realan iznos štete ali me smeta da ako netko ima "vezu" u osiguravajućoj kući da mu se procijeni totalna šteta mene prisiljava da to i prihvatim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija je bila i ja sam potpisao zapisnik.

Rješenje još nisam dobio , ali svoju krivnju ne mogu nijekati

jer se nisam uspio zaustaviti na vrijeme , a vozilo ispred mene je zakočilo da propusti autobus koji je izlazio sa stanice.

Znači , ja sam svjestan da sam kriv i spreman sam platiti za štetu koja je nastala , ali realnu cijenu.

Zato me zanima da li postoji neki način da zatražim ponovnu procijenu ili nešto slično , kako bi se preispitala visina utvrđene štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Procjenitelj osiguravatelja pravi dokumenat "izvid štete" nastojte se kao stranka u postupku domoći tog papira.

 

Izračunavanjem cijene djelova za zamjenu, materijala i sati rada za djelove za popravak i zamjenu novih, na što se dodaje i naknada za umanjenu vrijedost vozila, dobija se visina štete.

 

Centar za vozila Hrvatske izdaje katalog orjentacijskih cijena vozila, u kojem možete naći orjentacijsku cijenu tog vozila, tj. visinu "totalke".

 

Osiguravatelji u regresnom potraživanju zaračunavaju i troškove obrade zahtjeva sa zateznim kamatama.

 

Ništa bez odvjetnika i vještačenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija