Jump to content

HEP - Priključak struje ----POMOĆ----


Zeko1606

Preporučene objave

Može li mi itko pomoći??

Evo ovako...Stan sam naslijedio od ujaka i problem je što ne znam kako legalno priključiti struju. Naime, to je kuća od 4 etaže,koja je napravljena 1980. bez građevinske dozvole...

Struja je priključena na 3 etaže, osim na toj koju sam ja naslijedio...

Mene zanima može li se (kako mi neki govore) priključiti struja, sa kopijom katastarskog plana na kojoj je ucrtana kuća???

Molim pomoć,jer se stvarno ne razumijem...

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad kažete nasljedili onda bi trebali imati i dokaz o vlasništvu (vlasnički list).

Ukoliko imate vlasnički list, prijavite se na tu adresu, te s osobnom iskaznicom, vlasničkim listom i kopiojom katastarskog plana otiđite do HEP-a, to bi trebalo biti dovoljno (u većini distribucijskih područija tako funkcionira).

Iznesite činjenice za ostale priključke na istoj građevini.

 

:ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

u svezi vašeg upita nemam nešto određeno za reći ali imam i ja skoro isti probl. vlasnik sam 500 m2 na građevnoj parceli od cca 15 000 m2 gdje je prošao GUP ali ne još u detaljni urb. plan.to tečam dabi legalno zatražio priključak struj. dali neto može pomoći u svezislijedećeg: trebam bilo kakav savjet da priključim struju (građevinsk.ili nekakvu drugu) za početak gradnje ob. kuće ne veće od 400 m2.što trebam pripremiti za ishođenje priklučka uz napomenu da memam još česticu 1/21 nego sam samo vlasnik dijela čestice. unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani !

 

S obzirom da je ranijih godina tražen priključak i isti odobren ,te zaključen ugovor temeljem kojeg je i odobrena kupnja određene snage ,uz pomoć tog Ugovora i ranije suglasnosti tražite dokup snage recimo 9KW i još jedan sat ,koji bi glasio na Vas ako je moguće ili na osobu koja je već

dobila priključak.

 

Što se tiče računa tražite da se dostavljaju na Vaše ime. Mislim da je to izvedivo putem ranijeg priključka.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ude Vam je dao dobar prijedlog koji je ostvariv ako snaga koju koristi postojeći potrošač nije maksimalna, npr. za monofazni priključak vršna snaga je 7,36 kW odnosno max do koje bi se moglo ići je 11,5 kW uz uvjet zamjene brojila. Za 3f priključak te veličine su 13,8 kW odnosno max 27,6 kW.

 

Uz tu mogućnost naravno ide i da ste u dobrim odnosima s postojećim kupcem električne energije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbezbolniji način i način na koji ćete lagano zaobići zavrzlame je sljedeći:

Tražite razdvajanje mjernog mjesta, npr. stana ispod Vas. S obzirom da taj stan najvjerovatnije nema dovoljno zakupljene snage morati ćete dokupiti određen iznos "snage". Na taj način Vas neće tražiti niti građevinsku niti bilo što drugo.

Znači, neka onaj na koga se vodi priključak ode do HEP, podnese zahtjev za razdvajanje, jedno mjesto ostaje na starogo vlasnika (postojeće), a drugo neka prijavi Vas kao kupca. Razlika koju će te morati doplatiti je oko 1500,00 kn + PDV (ako nije grad Zagreb jer je onda mlo skuplje).

Računajte da neće moći na novom mjestu imati manju snagu od 4,6 kW ako ste uzeli jednofazni priključak, odnosno neće moći imati manje od 10,35 kW ako uzmete trofazni priključak To važi i za postojeće mjerno mjesto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Zeko1606 je napisao:

Može li mi itko pomoći??

Evo ovako...Stan sam naslijedio od ujaka i problem je što ne znam kako legalno priključiti struju. Naime, to je kuća od 4 etaže,koja je napravljena 1980. bez građevinske dozvole...

 

Ako je kuća sagrađena bez dozvole,to neće ići. Sada je za priključak struje potrebna građevna dozvola (Lokacijska, Rješenje o uvjetima gadnje).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 godina kasnije...

Poštovani.

Da ne otvaram novu temu....

Imamo kuču za koje još nije izdano rješenje o izvedenom stanju. Postupak je u tjeku ali znamo, da to može trajati....

Moje je pitanje kako priključiti struju u to kuču. Na HEPu več smo dobili suglasnost i platili po ponudi sve što je HEP htio. I u kuči več je sve spremno za priključak. Ali sad na HEPu tvrde, da ne mogu montirati brojila jer nememo rješenja.

Jeli postoji neka varianta da mi tu kuču priklopimo na struju, dok je rješenje još u tjeku?

Hvala i ljep pozdrav

Primož

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

postovani imam.jedno pitanje trazio sam pruvremeno iskljucenje struje radi adaptacije kuce ali kada se pocelo vidjelo smo da.je isplatnije srusiti pa smo sprat ne sav jedan dio zida i podrum su ostali pa smo ozidali na novo nismo izlazili iz gebarita ali sada hep trazi novu građevinsku dozvoli za ponovno prikljucenje a tokom radova su stizali racuni koje smo redovno placali zani ma dali posto je podrum ostao i jedan dio starog zida dali se.mora vasiti ta građevinska dozvola i praviti novi ugovor sa hepom hvala vam 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija