Jump to content

Upis u gruntovnu nakon 23 godine?


anonimno

Preporučene objave

Pred mojim gruntom je komadić zemljišta veličine 3x5m, koji su prije 20tak g. kupili ljudi od koji sam kupio grunt. Nazalost nikad nisu proveli taj ugovor u gruntovnoj i pripojili komadić k gruntu. Inicijalna vlasnica je preminula i njeni nasljednici su trenutni vlasnici kog komadića. Taj komadić zemlje mi treba radi legalnog prilaza s grunta do puta-javnog dobra. Što mi je sad pametnije za činit?

a) razgovarat s trenutnim vlasnicima da mi ustupe/prodaju taj komacić - tu se izlažem mogućem ucjenjivanju cijenom?

b) angazirat odvjetnika - da li upoce postoji legalan postupak koji se moze pokrenuti u ovoj situaciji?

c) nešto treće?

 

Zahvaljujem na svakom savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispricavam se na nejasnoći, eto novog pokusaja:

- kupio sam 650m2 građevinkog zemljišta za kuću.

- između zemljišta i puta se nalazi dodatna katastarska i zk čestica (koju koristim) veličine 15m2, ali nije u mom vlasništvu

- sad ne mogu dobiti gr. dozvolu jer nemam direktan pristup javnom dobru - putu

- u naravni se radi o konfiguraciji zemljišta takvom da nisam posumnjao da manji dio nije dio velike parcele (ili sam put)

- uvidom u zk ispalo je da je za manju parcelu aktualni vlasnik neka treca osoba

- naknadnim kontaktom s prodavačem (deda od 90tak god) pojavio se dodatni ugovor o kupnji manjeg zemljišta između njega i nekog prethodnog vlasnika manje parcele, ali koji nije nikad proveden u gruntovnoj.

 

Nadam sam uspio jasnije opisat situaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U žurbi ili neupućenosti se redovito potkrade nekakav propust.

Uvijek treba otići u katastar po izvod iz plana, utvrditi faktično stanje na terenu i eventualno neslaganje sa katastarskim, te obići susjede da Vam pokažu ono što oni smatraju međom ako nema ograde.

 

U ovom slučaju potražite što prije ZK vlasnika ili nasljednike istog te male čestice, te predložite kupnju. Ako su razumni neće Vas ucjenjivati.

 

Ne znam od kuda ste, pa predlažem da pogledate u lokacijskim uvjetima da li se za Vašu parcelu predviđa pristup na javni put i preko puta služnosti (npr. u Zg se to ne može).

Tada se otvaraju razne mogućnosti i "trikovi".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija