Jump to content

Susjedi iz pakla... napali i dijete


AlexOne

Preporučene objave

Molim pomoc svih koji mogu i zele pomoci jer smo ja i cijela moja obitelj vec na rubu zivcanog sloma (doslovno) zbog susjeda koji nas nemilice teroriziraju petnaestak godina. U proteklih pet godina policija nam je na vratima bila vec desetak puta, a da zaista nismo nista krivi. Moji otac je vec platio za jedan prekrsaj koji nije ucinio, a sada je i protiv mene podnesen prekrsajni postupak. Znam da je tema poduza ali molim vas za strpljenje - barem zbog moje male djece koja su sada susjedima na meti. Odlucio sam im stati na kraj svim pravnim sredstvima koja postoje pa makar bankrotirao. Evo najkrace sto mogu pa vi recite sto uciniti:

 

- ti susjedi se svadjaju sa svima u krugu dva kilometra ali nitko nema hrabrosti nesto ucuniti

 

- mi smo dobili denacionalizacijom oduzeto zemljiste i zatvorili stazu koja je isla kroz nase dvoriste i vrt, a kojom su se oni sluzili da idu obradjivati par kvadrata drzavnog zemljista ikao imaju i svoj vrt unutar svojeg zemljista - tu je pocelo

 

- put nismo zatvorili nakon povrata zemljista nego tek nakon sto su obavili veliku nuzdu na sred naseg dvorista, ogrebli nam auto i svakodnevno u prolazu dobacivali najodvratnije psovke i uvrede, a uz to kosili travu za svoje zivotinje na sred naseg dvorista (zivimo 800m od centru grada)

 

- bas nikada im nismo nista prigovorili a pred mojim ocima su izgrebali auto

- moj otac im je prije svadja besplatno napravio centralno grijanje

 

- oni imaju asfaltiran pristup tom drzavnom zemljistu samo je put malo duzi

- svi drzavni i gradski organi su im rekli da ne mogu ici kroz nase dvoriste

 

- prije dvije godine su se moj otac i susjeda posvadjali, a ona je pozvala policiju i rekla da je moj otac njoj prijetio pistoljem (a nije)

- policija je dosadjivala nekoliko puta, prijetili su pretresom kuce pred djetetom, odveli oca u postaju na ispitivanje

- otac je zajedno sa susjednom dobio kaznu od 400kn koju je od jada i platio

- jos nekoliko puta je dolazila policija zbog slicnih izmisljenih dogadjaja

 

- ti susjedi su potpuno psihicki rastrojeni, vredjaju nas na ulici pred drugima, prate u ducan zenu i djete i sl.

 

- prije par dan moja sedmogodisnja kcer je isla na igru kod prijatelja po ostatku tog puta koji je na drzavnom zemljistu, a nekoliko metara od odnog sto oni obradjuju na sto su se oni poceli derati na nju i prijetiti joj da se ne smije tuda kretati

- na to sam je izasao van i susjedi rekao da sta se dere na moje djete i da to vise ne radi na sto je ona odgovorila sa "djube cetnicko", "picka ti materina sve cu vas poklati samo jos jednom nek ide ovuda" itd.

- njezin suprug je sa druge strane zemljista dosao i prijetio mojoj kceri i meni uz jednake pridjeve, ja sam dosao do njega i pitao ga gdje ne smijemo doci na sto me on sakom udario u usta i petom prignjecio stopalo (koje je sada dosta naoteceno jer mi je izgleda gad pogodio tetivu)

- iako sam fizicki dosta jaci od njega povukao sam se i nisam ga niti dotaknuo

- pozvao sam policiju, otisli su kod njih i dosl kod nas te su rekli da ce podnjeti prekrsjanu prijavu protiv njih i mene

- dan nakon toga cim je susjeda vidjela mene i djecu na dvoristu pocela je sa psovkama i uvredama

 

Imamo jos jdnu kcer od 11 mjeseci i strah nas je za djecu, starija kcer vise nikuda ne ide na igru bez nas i mobitela postavljenog na speedial. Sva je prestrasena i rastrojena, a i mi. Kci me zove po par puta tjekom igre i pita smijem li se rolarti, smije li ici na livadu itd. - osjeca se krivom za svadju i sto me je susjed udario.

 

- odluka je pala idemo svim pravnim sredstvima protiv njih

- u medjuvremenu su oranjem presli par metara kod drugog susjeda i posjekli dva oraha u drvoredu na drzavnom zemljistu

- susjed ima ilegalnu krojacnicu u kuci, a susjeda, pazi sad, ilegalni djecji vrtic

 

Zvao sam pravobranitelja za djecu i rekli su mi da sve sto se tice djece i ilegalnog djecjeg vtica posaljem napismeno sto cu sutra i uciniti, a oni ce poslati socijalnu sluzbu kod njih i koliko sam shvatio na zalost kod nas. Bas djetetu treba jos tih problema.

 

Zvao sam i voditelja komunalnog redarstva u vezi sjece stabala - izasao je na teren, poslikao i prosljedio pravnoj sluzbi grada.

 

Sto dalje ciniti da im pokazem da se vise sa nama ne kace i da ih opalim po dzepu - odstete mi nikakve ne trebaju samo da njih kosta i da se obranim od prekrsajne prijave???

 

btw. razmisljam kako je toj maloj djecici koju ona cuva - vec dvadesetak godina cuva decu a iz njezinog dvorista nismo culi niti jedan jedni djecji glas svih tih godina.

 

Molim pomozite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost ste predugo trpili nasilje u nadi da će prestati.

 

Na vašem bih mjestu učinio slijedeće - pismene prijave na sve relevantne adrese, opišite detaljno svoj slučaj.

Pritužbu policiji da vas ne štiti od nasilnog susjeda. Svaku prijetnju pismeno prijavite.Naročito naglašavajte da se bojite za sigurnost djece.

Porazgovarajte sa odvjetnikom o podizanju tužbe zbog nanošenja tjelesne povrede.

Pravobraniteljicu za djecu ste kontaktirali. Nemojte stati na tome.

Ilegalne djelatnosti prijavljujte inspekcijama, obavezno pismenim putem.

 

Organizirajte druge susjede da zajedno istupite protiv njih, makar da potpišu kakvu peticiju, ili bar razgovarajte sa njima da posvjedoče o onome što su vidjeli i o karakteru tih nasilnika.

 

Razmislite o obraćanju medijima, to uvijek pokrene inertne državne službe. To učinite neko vrijeme nakon prijava svim službama i inspekcijama , tako da se ne mogu vaditi na to da ' nisu znali'.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da nazalost predugo je to trajalo ali sada cu pokusati konacno zaustaviti ih.

 

Do sada sam:

- prijavio komunalnom redarstvu sjecu stabala

 

- pravobranitelju za djecu sam posalo prijavu zbog krsenja prava mojeg djeteta i djece koja idu u taj ilegalni vrtic

 

- poslao sam dvije prijave financijskoj policiji zbog ilegalne krojacnice i ilegalnog vrtica

 

Raspitao sam se u policiji sto da radim sa napadom na mene i rekli su mi da napisem kaznenu prijavu i donesm je tamo. To mi nekako zvuci da cu na kraju morati dici privatnu tuzbu da bih se obranio od prekrsajne prijave protiv mene. Ili mozda grijesim?

 

Ovo za obracanje medijima sam isto razmisljao i to cu napraviti ako jos jednom policija napravi nesto protiv nas.

Napisat cu i prituzbu policiji - hvala felixx.

Bio sam kod doktora zbog noge ali privatnu tuzbu ne bih za sada dizao - kosta puno, a ja inace puno uplacujem u drzavni proracun pa nek za sad rade institucije o drzavnom trosku.

 

Ukoliko netko ima jos ideja sta da radim molim da napise.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija