Jump to content

Hitno molim pomoć!! - s ugov. na neodređeno na ugovor na određeno


kecy

Preporučene objave

Molim pomoć po pitanju premješataja radnika na drugo radno mjesto; naime danas mi je uručen dopis o premještaju na drugo radno mjesto i to: "... radnik XY zaposlen na radnom mjestu prodavača u MT 1 temeljem ugovora o radu zaključenog na neodređeno potrebno je ponuditi novi ugovor na određeno vrijeme do za radno mjesto prodavač u MP 2... radi povećanja obima posla u MP 2 donesna je odluka da se preraspodjelom zaposlenika popuni radno mjesto..."

 

iz navedenog dajem naslutiti da mi žele podmetnuti ugovor na određeno radno vrijeme za isto radno mjesto u istom poduzeću samo na drugoj lokaciji i ako sam zaposlena na neodređeno.

 

Novi ugovor o radu još mi nije predočen niti sam išta potpisivala. Radi se o jednom poduzeću s više prodavaonica.

 

Ima li poslodavac zakonsku osnovu temeljem gore navedenog mijenjati ugovor o radu zaključen na neodređeno i što mi je činiti kad mi novi ugovor bude predočen, koja su moja zakonska prava???

 

Doista mi je hitno, molim odgovor i savjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!

 

Ugovoro radu na neodređeno vrijeme Poslodavac ne može pretvarati u Ugovor o radu na određeno vrijeme .Poslodavac bi mogao zbog smanjenja obima rada dati poslovno uvjetovani otkaz ugovora o radu , ali tada na tim poslovima ne bi mogao zaposliti nikoga u trajanju od 6 mjeseci, a Vi bi imali pravo ostvariti preko Zavoda za zapošljavanje naknadu za nezaposlene .

 

Poslodavac može sklapati ugovore o radu na određeno vrijeme samo iz razloga koje Zakon to predviđa npr.

radi zamjene odsutnog radnika , radi povećanja određenih poslova koje traje određeno vrijeme .

 

Vi ništa ne potpisujte odmah bez da razmislite i konzultirate se .,naročito ne ugovor na određeno vrijeme .

Ukoliko smatrate po dobivanju otkaza ugovora o radu da su Vam povrijeđena neka prava tada podnosite Poslodavcu Zahtjev za zaštitu prava u roku od 15 dana ,zatim drugih 15 dana čekate odgovor na Vaš Zahtjev i ukoliko je odgovor za Vas negativan ili uopće ne stigne tada imate pravo ustati Tužbom kojom tražite poništenje otkaza ugovora o radu jer smatrate da je nezakonit.

 

 

Otkaz ugovora ne može biti usmen , već mora biti u pismenoj formi

 

 

Pozdrav! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija