Jump to content

Hrvatski pravni sustav = teatar apsurda....molim Vas za savjet


SpongeBob

Preporučene objave

<b>Pozadina slucaja:</b>

 

Davnih 70-ih kupljene su dvije parcele 101 i 102. Za to postoji valjani ugovor i aneks ugovora uredno potpisani i ovjereni. Vlasnistvo upisano na 6 vlasnika od kojih svaki ima idealni dio, dakle 1/6. Na to je placen porez poeskoj upravi. Porez je placen na ukupnu povrsinu od 1500m^2. Stvarna povrsina parcele 101 i 102 je 3000m^2

 

Pocela je gradnja 3-kuce na prvoj trecoj i petoj sestini uz medjusobno suglasnost i dogovor novih vlasnika.

 

U medjuvremenu umire originalni vlasnik tih cestisca (prodavac).

 

Do 1981-2 manje-vise su te kuce i zavrsene.

 

<b>Komplikacija 1.</b>

 

1980-ih kao vlasnik na parcelu 101 upisuje se sin preminuloga.

Na to se ulaze zalba i Vrhovni sud odlucuje u korist novih vlasnika, ispravno tvrdeci da temeljem originalnog ugovora i njegova anexa cestice 101 i 102 pripadaju novim vlasnicima. To rjesenje je donijeto 1984.

 

 

<b>Komplikacija 2:</b>

 

1995 sin preminuloga opet tuzi sestoricu vlasnika, ovaj put trazeci cesticu 102 na istoj osnovi kao i pod komplikacijom-1.

 

Dvojica vlasnika se ne pojavuju na sudu i sudac/sutkinja donosi presudu u korist sina originalnog prodavaca (u buduce "sina").

 

Ostala cetvorica se zale Zupanijskom sudu i on donosi odluku u korist sina u odnosu na dvije setine, te vraca slucaj na prvostupanjski sud.

 

Prvostupanjski sud nastavlja proces ovaj puta ukljucujuci vlasnike ostale 4/6

 

Novi vlasnici

 

<b>1:</b> ulazu zahtjev drzavnom pravobranilastu za zastitu zakonitosti prije cca 2g - odgovora jos nema

 

<b>2.</b> trazi se izuzece suca/sutkinje

 

U medjuvremenu: "sin" prodaje "njegov" dio nasemu susjedu od kojega mi doznajemo da je on kucni prijatelj sa sucem koji odlucuje o izuzecu suca/sutkinje te nas izvjestava da sudac/sutkinja nece biti izuzeti. To se pokazuje kao tocno jer mi ne dobijamo nikakove sluzbene informacije a isti sudac/sutkinja zakazuje novu raspravu.

 

Postupak je jos u trajanju....

 

Molim vas za vase misljene o ovome.

 

Isto tako da li vi mislite da treba:

 

<b>1.</b> dostaviti dokumentaciju USKOK-u jer meni ovo mirise na poznati slucaj sutkinje Domic sa Braca.

 

<b>2.</b> tuziti Republilku Hrvatsku za odstetu i ako mogu kome ( popularnome Strasbur-u ili Medjunarodnom Komercijalnom sudu u Hagu).

 

<b>3.</b> prodati svoje nekoj budali za 1 kunu koja ce to rijesiti istom metodom kao suci upetljani u ovo, dakle mafijaski.

 

<b>4.</b>. pokusati platiti ovj gospodi koji o predmetu odlucuju.

 

 

Moram napomenuti da mi rjesenje 3 ne lezi a 4 mi se izuzetno gadi.

 

 

 

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija