Jump to content

Uknjizba prava vlasnistva,brzopoteno pitanje :)


Spinn

Preporučene objave

Ukratko;

Vlasnik zeli uknjiziti svoje pravo na nakretninu,i kontaktirao je sva 3 momentalno upisana vlasnika,tj u slucaju jednog od njih,nasljednika.

Svi su se slozili s tim,dakle nema problema,i svo troje su rekli da bi rado izbjegli odlazak na sud,tako da bi ako je ikako moguce,cisto stednje vremena radi,oni dali i potpisali izjavu da se slazu s tom uknjizbom.

Jeli to uopce moguce,i ako da,jeli propisana kakva forma te izjave?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako sam skuzio,s tim nema nikakve frke.

Postoji ugovor,i to star dobrih 30-40 godina,samo dosad nitko nije obavio uknjizbu.

Sad treba ustati tuzbom protiv upisanih dosadasnjih vlasnika,koji su uredno kontaktirani,i ne rade nikakve probleme,samo su zamolili ako se moze ikako izbjeci njihov dolazak na sud,da oni daju izjavu da se slazu s uknjizbom tog "novog" vlasnika,i da on to preda sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Ako je ugovor ovjeren , pred trideset ili 40 godina svaka se prodaja morala odobriti od Javnog pravobranitelja, pa je postojao pečat kao danas kod bilježnika , te ovjera na Ugovoru da je plaćen porez .

 

Ukoliko imate takav dokument otiđete u gruntovnicu i ispunite obrazac "Zahtjev za uknjižbu " , taksa cca 250 kuna .

 

U slučaju da to nemate isto informirajte se na Sudu u

zemljišno knjižnom odjelu da li je taj ugovor podoban za uknjižbu .

Ukoliko nije tada ustajete tužbom protiv svih vlasnika upisanih u zemljišnoj knjizi. U toj tužbi navesti ćete da ste temeljem kupoprodajnog ugovora od tada i tada stekli pravo vlasništva nad nekretninom upisanoj na kč. broj

 

Zk.ul. broj : katastarske općine naziv općine

 

 

Sada upisani u zemljišnim knjigama su samo formalni vlasnici, te predlažete da Sud donese odluku kojom se

utvrđuje da ste Vi stvarni vlasnici .

 

 

Pozdrav ! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budući da i ja imam sličan problem, nadovezujem se na ovu temu. Suvlasnici upisani u gruntovnici su mrtvi kao i moj djed koji je s njima sklopio ugovor 1963.g. Ugovor je ovjeren međutim nikad nije dan u gruntovnicu na provedbu (pretpostavljam da je bila riječ o plaćanju poreza na prijenos nekretnina). Pitanje je da li moja majka kao jedino dijete i univerzalni nasljednik mog djeda može tražiti upis u gruntovnicu na temelju tog dokumenta ili joj ostaje kao jedina mogućnost tužba za uknjižbu prava vlasništva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija