Jump to content

Uhvacen sa marihuanom koja nije moja


zasto_mene

Preporučene objave

Znaci, ja i prijatelj smo isli na biljar s autom, i 2 policajca u civilu su nas zaustavili. Pitali njega vozacku dozvolu, mene osobnu iskaznicu, i izvadili nas van auta za pretres. Oboje smo stavili sve predmete koje smo imali kod sebe na krov od auta + jos su nas oni dodatno pretrazili kako im se "nesto nebi omaklo".

I sad, jedan od ta 2 policajca se stvorio ispred mene sa papiricom u kojem je bila trava, i pitao me "sta je ovo, cije je ovo", ja sam reko da neznam i onda su me priveli. Tamo su mi se prijetili da ce me zadrzat na 2 dana u pritvoru ako ne kazem cije je, a kako je meni bila panika (prvi put sam u zivotu zapravo tada i bio u postaji policijskoj, a jos da ne govorim o dodatnim shokovima u ispitivanju i to sve) ja sam rekao da je moje samo da me puste. E sad, ucinio sam gresku, a to je da sam potpisao papir u kojem pise da su nasli U mene (sa naglaskom na "u mene").

 

I sad mi je dosao sudski poziv za prekrsajni sud, u kojem pise da sam "NEPOSREDNO PRIJE LEGITIMIRANJA IZ DESNE RUKE IZBACIO PAPIRNATI SMOTULJAK", sto uopce nije istina, i izrice mi se kazna od 5,000 kn, i obavezno ljecenje u zdrastvenoj ustanovi.

 

Moja pitanja su:

 

1. Postoji li nacin da se to dokaze da to nije uopce moje, jer ja s tim u niti jednom trenutku nisam bio u kontaktu (odnosi se na taj smotuljak)

2. Moze li se zatraziti uzimanje otisaka na taj smotuljak?

3. Moze li se ista uciniti u pogresnom informiranju uhicenika, jer po clanku 173. stoji da nadlezna ustanova je DUZNA obavjestiti uhicenog da on NIJE duzan odgovarati na pitanja i potpisivati dokumente, na sto ja nisam bio upozoren i nisam prethodno znao da ne moram to potpisivati ni odgovarati na njihova pitanja.

4. U slucaju da me optuze, da li je to jedina kazna koju moram prihvatiti i otplatiti, ili ih ima vise?

5. Da li se to ikako brise iz dosjea, jer mi je to ustvari najvaznije od svega, jer se necu moci zaposliti u ni jednoj drzavnoj firmi, i necu moci putovati skoro nigdje bez da me pretresu.

6. U slucaju da policija tvrdi da je to bilo za osobnu uporabu, mogu li zatraziti vadjenje krvi i ako postoji jos kakva pretraga da bi im dokazao da ja sa drogama nemam veze?

7. Da li je moguce pozvati tog prijatelja da svjedoci, mada cisto sumnjam da ce sudac prije vjerovati meni ili njemu nego toj dvojci policajaca...

 

Unaprijed zahvaljujem onome/onima koji ce mi odgovoriti, i nadam se da ce sve dobro zavrsiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisali ste 99,99% da se odričete prava na branitelja, da ste čuli i razumjeli sva upozorenja.

 

Potpisali ste potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta.

 

policajac je rekao da ste vi bacili.

 

Klasični primjer školske presude "kriv je".

Nažalost tako je.

 

Posao u državnoj službu (osim MUP-a, HV-a, SOA, MVP-a, Carine) možete dobiti nakon presude.

 

Tragovi drtoge u krvi nemaju velike veze. Bitno je posjedeovanje.

 

Prijatelj može reći da je nejgova, a u suprotnom ste vi na optuženičkoj/osuđeničkoj klupi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Potpisali ste 99,99% da se odričete prava na branitelja, da ste čuli i razumjeli sva upozorenja.

 

Potpisali ste potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta.

 

policajac je rekao da ste vi bacili.

 

Klasični primjer školske presude "kriv je".

Nažalost tako je.

 

Posao u državnoj službu (osim MUP-a, HV-a, SOA, MVP-a, Carine) možete dobiti nakon presude.

 

Tragovi drtoge u krvi nemaju velike veze. Bitno je posjedeovanje.

 

Prijatelj može reći da je nejgova, a u suprotnom ste vi na optuženičkoj/osuđeničkoj klupi

 

Sad ću napisati što piše fino.

 

"Potvrda o privremenom oduzimanju predmeta"

 

"Potvrđuje se da su temeljem članka 173 st. 1 KZ'a od zasto_mene ime oca/majke rođen dana xx/xx/xxxx godine u Splitu s prebivalištem u Splitu ulice blabla kučnog broja 12 privremeno oduzeti predmeti: "1. jedan papirnati smotuljak sa sadržajem opojne droge "cannabis marihuana" sveukupne težine 1.2 grama"

 

"građanin - potpis" "policijski službenik - potpis, broj značke"

 

Eto to sam potpisao, i još ono što su me pitali pošto mi je to prvi put bio, morali su me pitati odnose s majkom, ocom, ime prezime ime oca majke bla bla znate već i sami što se pita.

 

Za odricanje prava branitelja nisam potpisao jer me to nisu ni pitali niti je igdje pisalo za branitelja.

 

A ja sam polagano si sredio branitelja, samo još nisam stigao popričati detaljnije sa njim o tome jer nije tu nego tek za tjedan i pol. Pa sam zato navratio ovdje da vidim što je sve moguće da se desi.

 

Dakle, ako imate što još nadodati, molim vas nadodajte, tipa da mi pravnik savjetuje da je najbolje reći istinu i priznati sve, što se onda dešava, da li sam oslobođen krivnje ili neznam što, ja kao obični građanin neznam kako to ide, pa bih mi bilo jako drago da se bar malo bolje upoznam sa situacijom prije nego izađem sa pravnikom na taj sud. Lijep pozdrav i unaprijed hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

„Narodne novine“ 62/03 Zakon o kaznenom postupku - pročišćeni tekst

 

Članak 237.

 

(9) Okrivljenik može biti ispitan i bez branitelja samo ako se izričito odrekao tog prava, a obrana nije obvezna.

 

(10) Ako je postupljeno suprotno odredbama stavka 2., 3., 8. i 9. ovoga članka ili ako izjave okrivljenika o korištenju prava da uzme branitelja nisu ubilježene u zapisnik, iskaz okrivljenika ne može se upotrijebiti kao dokaz u kaznenom postupku.

 

Iz ovog po meni proizlazi ako nije bilo branitelja da je iskaz nevežeći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija