Jump to content

Jxxxx xxxxx dolazi ilegalno do privatnih podataka


Mihac

Preporučene objave

Kao prvo bih molio da mi moderator ne ispravi naslov.

 

Otvorio sam na računalu Outlook i zateklo me niz SPAM-a xxxxxxxxxx s e-mail adrese postmaster@kregar.org, međutim se malo bolje razumijem u neke stvari, što je očito da njegovi studenti to ne znaju i dolazima da su mi slali SpAM sa "Received: (qmail 3868 invoked by uid 48); 29 Apr 2009 15:41:55 -0700", dakle koriste Google za svoje smeće s naslovom "Izađimo na izbore, trebaju nam nasmijane ulice", a u privitku se hvali li hvali i šalje video klip, tako da me skoro srce strefilo od njegove ružne face.

Zašto sam napisao da ima ružnu facu?

Zato jer je to moje mišljenje, na koje po Ustavu imam pravo i za mene je ružan, djeluje lukavo, iskvareno i igra krajnje podmuklo, preko studenata.

Dakle u svemu tome nebi bio problem da je moja e-mail adresa dostupna na nekim newsima i da sam se pretplatio na nešto, pa i da se netko registrirao negdje s njom od mojih ukućana, opet bi sve bilo OK.

 

Nego osobno ja koristeći internet kao i mnogi drugi ljudi širom svijeta, a svjestan da se lako može doći do podataka se nikada i nigdje ne registriram sa svojom e-mail adresom, nego koristim proxi i 10 minutni e-mail, tako se rješavam SPAMA, a naši iz "CSI brčko banovići" mi mogu staviti soli na rep.

 

Da skratim slučaj.

Aktivirao sam ADSL kod T-coma,i nikada nisam pismeno dobio ugovor, pa čak niti lozinku, a niti svoj e-mail (ovaj na koji je stigao SPAM), a telefonski brojevi su mi tajni.

korisničko ime i lozinku sam saznao putem 08009000 i zapisao ga na papir i stoji mi ispod tipkovnice. Dakle nikada nisam koristio e-mail, jer mi je i nepotreban od T.coma, a imam svoj server, jer znam da T.com spama sa svojim reklamama da čovjek poludi, pa zato koristim svoje.

 

Prekjučer sam ažurirao neke stvari i stavljao na USB, pa reko da konfiguriram i ovaj račun od T-coma (za svaki slučaj, ako mi server bude nedostupan), a kad onoo samo xxxxxx i njegovo hvalisanje.

Dakle xxxxxx je netko dao podatke iz T-coma bez moje privole, a taj netko je u njegovo ime slao to svima po internetu služeći se gmailom.

U Help Desku rade studenti kojima su podatci dostupni i nije mi prvi puta da mi netko zivka na telefon i anketira, a broj je tajan, pa ih isprepadam na koji su način došli do toga, a oni odgovore da sam u telefonskom imeniku ( nemoguče, jer nisam u nijednom), a onda da to generira njihovo računalo( opet nemoguće jer zovu ljude između 40-50 godina), onda na zadnje kad kažem da zovem policiju mi priznaju da su dobili CD s telefonskim brojevima.

 

Za ovaj slučaj sam jučer odmah obavijestio Večernji list i proslijedio im e-mail koji mi je xxxxxx na silu ugurao u moj mail box s krađom mojih podataka.

 

Od Vas ljudi moji ne očekujem ništa niti me ne treba zaštititi, jer to znam i sam, ali bih Vas molio da ovaj članak ostane, da ljudi vide kakav je to čovjek i na što je sposoban. Dokaze imam za to što sam napisao, a imate i moj e-mail koji je pravi, a uz to sam i tekst objavio na svojoj web stranici xxxxxx

Dio s teksta"X" slovom editirao moderator zbog neprimjerenog sadržaja i mogućih negatvinih posljedica

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim da svoje postove ne sastavljate na način (a posebno naslove) s rečeničnim konstrukcijama koje već imaju u sebi "presudu" i imena i prezimena.

 

Također molim da ne ostavljate linkove na privatne stranice, a posebice ne na stranice koje imaju jezik neprimjerenog i uvredljivog sadržaja.

 

Legalis je pravni portal i razmatra pravne aspekte postavljenih situacija, ali upravo zato i ne dopuštamo da se preko ovog portala upućuje na stranice, forume i blogove na kojima se vrijeđa, omalovažava, prijeti ili uopće potiče na nemoralno ponašanje.

 

Kako je post na forumu na koji ste postavili link, imao karakter vrijeđanja, prisiljen sam taj dio Vašeg posta editirati.

 

Zakođer molim da više ne postavljate nikakve linkove osim na države institucije i tijela s javnim ovlastima. Već sam jednom morao editirati Vaš post pa molim da se držite uputa.

 

Hvala na razumijevanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija