Jump to content

Primanja nakon utvrđivanja HRVI


svib54

Preporučene objave

svib54 je napisao:

U mirovini sam od 01.01.2004.g. po članku 6a i sada mi je mirovina nešto više od 4.500,00 kn. Očekujem od strane DLP potvrđivanje invalidnosti 30%. Želio bih znati, temeljem utvrđivanja invalidnosti, da li će se i koliko, načelno, povečati mjesečna primanja.[/quote

 

----------------------------------------------------------------

 

Ukoliko pratite forum trebali ste dosad zaključiti da ostali sudionici od kojih tražite pomoć u izračunu neznaju niti moraju znati:

 

1.Dali ste dragovoljac?

 

2.Pripadnik Gardijske ili SJP?

 

3.Koji čin posjedujete?

 

3.Da li čete tražiti prevođenje 6a u mirovinu prema ZOPHB-a DR

 

4.Koliki i "dali" će biti omjer civilno vojno?

 

Malo "prolistajte" po forumu vjerojatno ima slučaj identičan vašem ;-)

 

U načelu keficijent se diže s 1.50 na 1.85 ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svib54 je napisao:

U mirovini sam od 01.01.2004.g. po članku 6a i sada mi je mirovina nešto više od 4.500,00 kn. Očekujem od strane DLP potvrđivanje invalidnosti 30%. Želio bih znati, temeljem utvrđivanja invalidnosti, da li će se i koliko, načelno, povečati mjesečna primanja.

 

Mirovina (ostvarena po 6.a) vam se neće niti lipe promijeniti zbog ostvarenog statusa HRVI, jedino će neto isplata - iznos koji primate biti veći za razliku poreza (porez će biti manji) zbog većeg osobnog odbitka i to ako izvršite izmjene u poreznoj kartici i takvu nazovi novu karticu dostavite HZMO-u.

 

Druga je priča ako pokrenete postupak - podnesete zahtjev za novo vještačenje zbog toga jer smatrate da je došlo do promjene vrste i uzroka invalidnosti - nesposobnosti za rad. U tom slučaju bez poznavanja tog (novog) nalaza i mišljenja vještaka HZMO-a kao i nekih drugih podataka, svako iznošenje procjena i tvrdnji tipa: mirovina je veća za x kuna, tada vas pripada, koeficijenti su , faktori je ,... je najblaže rečeno :gatara:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija