Jump to content

VELIKI PROBLEM- pomoč molim


Matea22

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Odmah da kažem da se baš i ne kužim u te pravne stvari i slično tako da bi molila za pomoč,probat ču što krače i jasnije opisat svoj problem,al teško jer je komplicirano...

Moj VELIKI problem je sljedeči- Imam baku na selu (mama od mog tate) ona i njen muž (znači moj deda) davno davno su kupili zemljište i izgradili kuču,moj deda je umro prije 20 godina i baka je ostala sama u toj kuči! sad nakon 20 godina ja se selim kod nje pošto je ona prestara da bude sama. I sada nailazim na probleme,na koje me moj tata nije upozorio i nije vodio brigu sve ove godine!

Računi dolaze na ime mog pokojnog dede-neznam jel to problem?!!!

Ja bi se prijavila kod bake al nailazim na problem da baka nezna gdje je vlasnički list ili ga nema?!!! Mislim da kuča čak nije prijavljene u gruntovni katastar??!!

Kolko ja znam da kuča prelazi ako vlasnik umre na ženu,sina itd. Znači sad je baka vlasnik,kad ona umre bit če moj tata?

Sve me strah da ne ostanemo bez sveg tog!

Neznam šta da radim?Kome da se obratim? Da stvar bude gora uz sve to još mi i baka nema osobnu iskaznicu-izgubila ju je, a nepokretna je i jednostavno nemože ič u mup da ju izvadi itd...a

iskreno sve nam se čini da neče još dugo živjet! Šta če bit ako se taj problem s kučom ne riješi a ona umre????!!!!

 

Bila bi vam zahvalna na bilo kakvom savjetu jer kao što se vidi stvarno smo u problemima!!!!

 

Unaprijed hvala!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Vi najprije morate ići u katastar i tražiti kopiju plana

kuće na adresi gdje baka živi. Pomoću kopije plana vidjet

ćete na kojoj se čestici kuća nalazi i tko je upisan kao posjednik , te tražite izvadak ,zatim ćete otići u gruntovnicu To je sudski

zemljišno-knižni odjel ,i pomoću izvadka iz katastra naći će tko je upisan kao vlasnik u zemljišnim knjigama .

 

Ukoliko je vlasništvo svega još na Vašemu djedu tada ako nije provedena ostavinska rasprava izvadite u matičnom smrtovnicu i podnesete zahtjev za pokretanje ostavinske rasprave

općinskom sudu gdje se nekretnine nalaze.

 

Vašeg djeda nasljeđuje bračni drug (baka ) i potomci (djeca ) ako su živi a ako nisu tada njih nasljeđuju njihovi potomci .

 

Što se tiče bakine osobne otiđite na MUP i iznesite slučaj i tražite pomoć , kod nepokretnih osoba organiziraju dolazak djelatnika u kuću .

 

Pozdrav !

 

Sretno ! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija