Jump to content

kontrola ili obnova postupka


asdfgh

Preporučene objave

Zanima me jedna stvar pa tražim savjet. U 9 mjesecu idem na kontrolu,pošto je došlo do pogoršanja bolesti i novih nalaza a bivša doktorica OP nije odradila svoj zadatak za što je plačena,neke nalaze kao da je zaboravila.Pa me zanima dali da idem na obnovu postupka zbog pogoršanja bolesti ili da čekam kontrolu pa se možda tamo promjeni postotak .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me sljedeće ;

 

...netko, tko se nalazi se u mirovini zbog profesionalne nesposobnosti za rad dođe na kontrolu u hzmo i recimo nema više niti jedan papir od doktora specijalista od kada je bio zadnji put kod vještaka,...

 

...može li ga vještak tada proglasiti sposobnim za rad i vratiti na njegovo radno mjesto ???...

 

...evo na primjer; može li recimo policajca koji se nalazi u gore narečenoj mirovini ( i opisanoj situaciji ) proglasiti sposobnim za rad i vratiti ga na posao ( isti policajac ima samo zanimanje policajca upisano u radnoj knjižici i nema drugo zanimanje )...

 

...kakvu odluku vještak uopće može donjeti ???...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vještak može :

a) zatražiti vještačenje u ovlaštenim ustanovama (vještačenje koje se mora obaviti - na koje se osiguranik mora odazvati...) pa nakon toga donijeti ocjenu i nalaza i mišljenje

b) može odgoditi tj. zakazati novi kontrolni pregled s naznakom osiguraniku da mora donijeti medicinsku dokumentaciju

c) donijeti novi nalaz i mišljenje kojim može samo produžiti "status" i zakazati novi kontrolni pregled za npr. dvije godine

 

na samostalnu ocjenu da je došlo do poboljšanja i da nema više invalidnosti mislim da neće ići, ali ne treba "provocirati" jer možete naletjeti na novog i prerevnosnog vještaka i zakomplicirati će vam se život kao u najcrnjoj mori npr. solucija a) može voditi do ukidanja invalidnosti i bez ikakve obveze da vam netko osigura (npr. primi vas natrag ...) ili traži posao ..., a to što ste osposobljeni samo za jedno zanimanje i imate samo to zvanje baš ikoga briga i npr. imate četrdesetak godina ...Nema potrebe dolaziti na kontrolni pregled bez ijednog papira...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ma daleko od toga da sam mislio doći na pregled bez popratne medicinske dokumentacije ( koje samo u zadnje 2 godine ima podosta - od zadnjeg posjeta vještaka )...

 

...samo me zanimalo čisto onako šta bi moglo da bude ako se ne donese baš niti jedan, jedini novi nalaz specijaliste...

 

... a koje bi zanimanje osoba koja ima samo zvanje policajca mogla raditi ako je u mirovini zbog profesionalne nesposobnosti za rad...

...široka lepeza zanimanja koja su slična policijskim odpadaju kao mogučnost, kao i općenito rad s ljudima...

 

...znači ostaje mogučnost rada kao drvosječa u šumi gdje nema rada s oružjem ( barem ne vatrenim ) i nema doticaja s ljudima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

asdfgh je napisao:

znači ako dođem na kontrolu sa novim nalazima i pogoršanjem bolesti postoji mogučnost da mi vještak na kontroli promjeni omjer rat i mir ( sad imam 30/70 )

Teorijski da, praktično:za precizniji odgovor trebalo bi znati jeste li se na prethodno rješenje kojim vam je određeno pravo na mirovinu i omjer 30:70 žalili i kakvo je rješenje po toj žalbi bilo, vodi li se upravni spor....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

asdfgh je napisao:

znači ako dođem na kontrolu sa novim nalazima i pogoršanjem bolesti postoji mogučnost da mi vještak na kontroli promjeni omjer rat i mir ( sad imam 30/70 )

Teorijski da, praktično:za precizniji odgovor trebalo bi znati jeste li se na prethodno rješenje kojim vam je određeno pravo na mirovinu i omjer 30:70 žalili i kakvo je rješenje po toj žalbi bilo, vodi li se upravni spor....

Slažem se sa Durom ali postoji i mogučnost da ako si u posupku imo profesionalno oboljenje da sad dobiješ isti omjer ali opće pa nek ti je sa srećom. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da se niste žalili to znači da ste bili suglasni s prethodnim vještačenjem tj. utvrđenim omjerom uzroka invalidnosti, tako da i ne mora doći do povećanja omjera, ali u biti je svejedno hoćete li sada pokrenuti obnovu postupka zbog pogoršanja zdravstvenog stanja ili čekati kontrolni pregled. Od volje vam ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija