Jump to content

Sudar u semaforiziranom raskrizju, osiguranje odbija isplatiti štetu


anonimno

Preporučene objave

Imam sljedeći problem:

Na semaforiziranom raskrižju imala sam sudar s drugim autom. Oboje tvrdimo da nismo prošli kroz crveno, što je i uneseno u policijski zapisnik. Svjedoka nema!

Isti iskaz dala sam u svom osiguranju, kao i u osiguranju druge osobe.

Sada sam dobila rješenje da, budući da njegovo osiguranje odbija isplatiti bilo kakav iznos štete budući da se ne može utvrditi odgovornost njihova klijenta. Imam pravo na žalbu u roku od 7 dana.

 

Čula sam da se u takvim slučajevima, ukoliko se strane izjasne o 50% krivnji može dobiti 50%-tna šteta. Zanima me kako to provesti službeno.

1) Ima li potrebe izjavljivati žalbu na njihovo rješenje i što napisati u njoj?

2) Je li moguće priložiti zajedničku izjavu da ne možemo sa sigurnošću utvrditi tko je kriv i da sporazumno prihvaćamo podjelu odgovornosti?

3) S takvom izjavom, možemo li otići u osiguranje (oba osiguravajuća društva) ili je potrebno čekati sud?

4) Koliko takva suđenja traju i je li moguće da dođe do zastare?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bitno:

- da li je zahtjev za pokretanj prekršajnog postupka išao protiv oba sudionika

U navedenom slučaju se radi o podijeljenoj odgovornosti za nastanak štete, ali to ne znači da ne postoji odgovornost osiguravatelja drugog sudionika.

Ako je odgovornost 50:50 osiguravatelj Vam isplaćuje 50% od procijenjene štete, ali u ovakvim slučajevima osiguravatelji to nisu skloni do završetka prekršajnog postupka.

Što činiti, na žalost čekati okončanje prekršajnog postupka (u Zg. oko 1g),temelj toga tražiti naknadu štete. Rok zastare je 3g od štetnog događaja, ovaj rok od 7 dana za žalbu je interna idea osiguravatelja. Sve ovo je otprilike općenita prakse bez ulaženja u detalja Vašeg slučaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija