Jump to content

prekid porodiljnog, promjena poslodavca i njegov nastavak


Anakin

Preporučene objave

Imam jedno pitanje-problem pa vas molim ako netko moze pomoci..

 

 

Sad sam zaposlena u jednoj priv. firmi i to ne u svojoj struci, a trenutno sam na porodiljnom- rodila prije 2 tjedna.

Danas sam saznala da sam dobila posao u struci u drzavnoj upravi (natjecaj je bio u rujnu kad sam tek saznala da sam trudna, danas stiglo rjesenje iz ministarstva), posao bi prihvatila, ali u tom slucaju trebam prekinuti porodiljni, a zanima me koliko bi morala minimalno raditi da bi ga mogla nastaviti?

 

Nadam se da sam uspjela objasniti- ja bi prekinula porodiljni i pocela raditi u drzavnoj firmi, odradila minimalno koliko moram i nastavila porodiljni bar dok bebica ne bude 8 mjeseci, a to je 1.1.

 

 

Jel to izvedivo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

42 dana od dana rođenja djeteta ne možeš raditi ništa, ni prekidati ništa (obvezni rodiljni dopust).

 

Nakon toga, ukoliko prekineš korištenje rodiljnog dopusta i želiš ponovno nakon nekog vremena koristiti isti (a to možeš samo do navršenih 6 mjeseci života djeteta), to možeš učiniti podnošenjem takve vrste pismenog zahtjeva kod nadležnog tijela, no obzirom na razna tumačenja oko ovog novog zakona ne bi se usudio prognozirati ništa (jerbo sam imao vidjeti i tumačenje prema kojem iz doduše meni nepoznatog razloga "prekid može imati za posljedicu gubitak prava").

 

Postoji i mogućnost da nakon 42 dana otac djeteta nastavi s korištenjem tog prava (što je po meni ovdje najbolja mogućnost)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija