Jump to content

koji su koraci za otkazivanje punomoći odvjetniku i opunomoćenje novog


hortenzija8

Preporučene objave

Molim vas koji su koraci za otkazivanje punomoći odvjetniku?

 

Ima li neki obrazac, predložak za to, kao onaj za davanje punomoći iz Narodnih novina?

 

dakle:

 

1.Preporučenim pismom s povratnicom obavještavam mog odvjetnika da mu od danas otkazujem prethodno danu punomoć da me zastupa pred sudom tim i tim.molim ga da mi dostavi račun za eventualna nepodmirena dugovanja za njegove usluge.

 

2.Obavještavam preporučenim pismom Sud pred kojim me on zastupa, da sam mu s danom tim i tim otkazala punomoć

te imam slijedeće pitanje:

 

a)da li ću Sud izvjestiti o tome tko će me dalje zastupati

b) moram li odmah navesti ime novog odvjetnika i njemu žurno potpisati punomoć (da mi ne bi sudac našao izliku za stavljanje spora u mirovanje dok ne imenujem odvjetnika?)?

 

3.Novom odvjetniku potpisujem punomoć i dostavljam je sudu

preporučenim pismom s povratnicom.

 

Dajte molim vas komentar jer je ovo žurno-

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima jedna stvar koju ne razumijem:

da li je moguće da su svi mladi ljudi koji posjećuju ovaj forum (kao studenti prava ili oni koji spremaju pravosudni ispit) toliko već razvili "liberalistički" pristup davanju savjeta da im ne pada na pamet davati besplatne savjete koje bi trebali znati?

 

Ne mogu vjerovati da je solidarnost tako malo izražena u hrvatskom društvu - legalis je jedna od rijetkih svijetlih točaka u ovom sumornom pejzažu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a da odete do novoga odvjetnika i njega pitate sta tocno treba uciniti?

Inace, mali savjet, ovdje mozete ocekivati odgovore na jednostavna pravna pitanja, dakle uglavnom ona koja se ne ticu procesnog ili međunarodnog prava jer te kategorije spadaju u komplicirane djelove prava koje se uce kroz praksu i dugogodisnje iskustvo (a takvi onda i naplacuju svoje savjete)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija