Jump to content

pomoć radi prekršaja???!!


div508

Preporučene objave

poštovani, novi sam na ovom forum. pokušao sam naći slične teme da ne započiman novu ali nisam uspio. mene bi zanimalo sljedeće:

 

između mene i susjeda je doslo do nekih nesuglasica radi parkinga i čovjek je uzeo bejzbol palicu i razbio staklo na vozačevim vratim, pomakao vozilo koje je pritom udarilo u zid i još se dodatno oštetilo.

(to je ukratko što se desilo)

ja sam naravno pozvao policiju koja je napravila očevid i dotični je priznao svoje djelo.

naravno obojica smo dobili prekršajnu prijavu za remećenje javnog reda i mira i neznam je li on još što dobio.

 

mene zanima kako ću ja naplatiti štetu na vozilu i od koga?

kako to funkcionira, ako netko može pomoć?

 

i još postoji jedan problem.

naime vozilo nije na mene registrirano nego na drugog čovjeka. koliko sam bio čuo da će oštetaić preko osiguranja, neznam kako, kome će doći ošteta(ako će je biti?)?

 

taj čovjek je zapravo prodao vozilo,ali kako se nije još potpisao kupo-prodajni ugovor on je rekao da sam ja vozio da je dao auto meni.

 

znači mene zanima:

hoću li ja dobit oštetu ili vlasnik automobila?

Što točno trebam napravit?

tko će procjeniti oštetu?

Budući da sam ja već napravio auto, ako ošteta bude mala mogu li ja i kome prikazati račune od popravka automobila?

 

molim vas da mi pomognete, ako možete jer se radi i o još ozbiljnijoj situacij jer mi je taj susjed još prijetio nekakvim tužbama...

 

molim vas ako možete pomoć da pomognete.

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš susjed je počinio kazneno djelo oštećenje tuđe stvari koje se goni po prijedlogu.

 

Vlasnik treba dati izjavu da predlaže pokretanje kaznenog postupka.

 

Ovom je pitanju mjesto u kaznenom forumu, nadam se da će još netko reći mišljenje o ovom..

 

Osiguranje (kasko) ne isplaćuje štete koje poznat počinitelj namjerno počini.

 

Prometna nesreća je ako je bar jedno vozilo bilo u pokretu, obvezno osiguranje ne isplaćuje - ništa.

 

Bejzbol palica na javnom mjestu ima status oružja zabranjene kategorije. Provjerite da li je dobio kaznu po zakonu o oružju. Ukoliko nije, obratite se nadležnim institucijama za kontrolu rada te organizacije policije.

 

Ukoliko sve dobro odigrate, ukoliko Vaš susjed ima imalo zdravog razuma, više mu to neće pati na pamet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija