Jump to content

ne isplaćuju plaću


nula

Preporučene objave

Poštovani znalci,

prije mjesec dana, počeo sam raditi u novoom poduzeću, zaposlili su nas ukupno 5 u zadnjih mjesec dana. Medjutim, trebao sam primiti prvu plaću i kasni...ali ne kasni samo meni, nego kasni svima...odn. zadnje dvije plaće nisu isplatili, jer su u nekom problemu.

Imao sam posao prije ovoga i samo sam promijenio poslodavca, sve se činilo fino, a sad HOP i nema plaće i ne zna se kad će isplatiti plaću. Na razgovoru nisu spomenuli problem s isplatom plaće, a čini se da im se to češće dogadja.

Što se može, što činiti?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nula je napisao:

Poštovani znalci,

prije mjesec dana, počeo sam raditi u novoom poduzeću, zaposlili su nas ukupno 5 u zadnjih mjesec dana. Medjutim, trebao sam primiti prvu plaću i kasni...ali ne kasni samo meni, nego kasni svima...odn. zadnje dvije plaće nisu isplatili, jer su u nekom problemu.

Imao sam posao prije ovoga i samo sam promijenio poslodavca, sve se činilo fino, a sad HOP i nema plaće i ne zna se kad će isplatiti plaću. Na razgovoru nisu spomenuli problem s isplatom plaće, a čini se da im se to češće dogadja.

Što se može, što činiti?

Hvala!

 

I sama sam u takvoj situacji. S tim da po nekim glasinama naš poslodavac ima za isplatu plaće ali je zaključio da će radije na taj novac primati kamatu nego nama isplatiti.

 

Dakle, kad je u pitanju naplata možeš jedino tražiti obračun plaće ako ti ga već nisu dali.

 

Ako si ga dobio, pokrećeš ovrhu na temelju ovršne isprave. (Po Zakonu o radu je obračun plaće ovršna isprava). No mora ti biti jasno da je ovrha učinkovita u naplati jedino ako ima novca na računu. Naravno, može se tražiti i ovrha iz druge imovine ali to je sve dugotrajan put u kojem ćeš za par godina natezanja, pod pretpostavkom da firma u međuvremenu ne propadne, doći do svog novca ali ti ovrha i ganjanje putem suda, nažalost, neće pomoći da preživiš SAD.

 

Ako nisi dobio obračun plaće, zoveš inspekciju rada. Oni firmi naplate kaznu, firma ti da obračun plaće i opet moraš tu plaću utjerivati u ovršnom postupku. Jer poslodavcu nitko osim suda ne može naložiti isplatu.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija