Jump to content

Požurnica za povrat u prijašnje stanje i žalbu


promil

Preporučene objave

Pozdrav!

Ukratko ovako stoje stvari:

 

- Početkom 2009. napuhao 0,65 promila s tolerancijom.

- Nisam se žalio jer sam bio spriječen.

- Platio kaznu 1100 kn.

- Početkom Ožujka donesena pravomoćna presuda policijske postaje o izvršenju zaštitne mjere 6 mjeseci zabrane.

 

- Odmah nakon presude (dakle početkom Ožujka) pišem zahtjev za povrat u prijašnje stanje (dakle tražim ponavljanje roka za žalbu zbog spriječenosti) i uz to prilažem žalbu u kojoj tražim smanjenje mjere zaštite zbog posla itd..

 

Nakon evo nepunih 3 mjeseca, još nema odgovora od suda, a meni vozačka treba kao lijek.

 

Da li ima smisla slati požurnicu? Koja je forma i kome je uputiti? :-?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Presuda je pravomoćna, zaštitna mjera Vam teče do mjeseca rujna, a teško da će Vam uvažiti žalbu do tada.

 

Pazite da Vas ne uhvate u vožnji, time činite ozbiljan prekršaj i kazneno djelo.

 

Dok Vam oni uzmu žalbu u ruke proći će vrijeme zaštitne mjere čime žalba postaje bespredmetna.

 

Ukoliko Vas zateknu u vožnji, jako su Vam male šanse da se opravdate zahtjevom za povrat u prijašnje stanje.

 

Mislim da nemate šanse za uspjeh.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Realno je ocekivati takav ishod no ipak cu napisati pozurnicu, zapravo vise iz ocaja nego realne mogucnosti uspjeha! Zakon je banana. Puni se blagajna dok je efekt nikakav, a dezurni krsitelji i kriminalci se u principu redovito izvlace. Jos hajde 1000 kn kazne nije bed pa da je i 3000... ali 6 mj za 0.65 :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija