Jump to content

Pristupni put


Ron

Preporučene objave

Imamo jedan problem između ostalih koji neznamo kako da riješimo pa bi vas zamolili za pomoć.

 

Imamo lokacijsku dozvolu, po kojoj je definiran put ka parceli ( vlastiti put preko iste čestice ) koji se veže na glavnu cestu u širini od 6 metara. Lokaciska je izdata za prizemnicu sa garažom sve skupa oko 300 m2 bruto površine. Pošto mi je to preveliki objekt htio bih napraviti manju prizemnicu bez garaže do 100 m2. Dali mogu promijeniti lokacijsku za manju građevinu pošto prostorni plan stupa na snagu negdje u 9 mjesecu ove godine ,a načuo sam da sve građevinske parcele koje se ne vežu na glavnu cestu u dužini od 20 metara kao što je moj primjer moraju čekati detaljni prostorni plan i tad je upitno dali mogu dobiti odobrenje za novu lokacisku. Koliko dugo se čeka na detaljni prostorni plan nakon donošenja prostornog plana? Inače parcela se nalazi pod općinom Raša u Istri.

 

 

Hvala unaprijed i nadam se da sam dobro objasnio problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stupanjem na snagu Novog zakona o građenju,građenje građevina čija brutto površina ne prelazi 400 m2

( stambene , stambeno-poslovne ,garaže ,nadstrešnice,pomoćno objekti).i

objekti za poljoprivrednu djelatnost do 600 m2,može započeti nakon pribavljanja pravomoćnog rješenja o uvjetima građenja.

 

Zahtjev se podnosi Uredu za građenje i prostorno uređenje .

Zahtjevu se prilaže tri primjerka idejnog projekta izrađenih po ovlaštenom arhitekti ili ING,te dokaz o vlasništvu ili pravu građenja na toj čestici

 

Članci 209 d 222.ZPUG.

 

Kako vidite sada Vam je potrebno samo naprijed navedeno. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija