Jump to content

OVRŠNI PRIJEDLOG predan sudu u siječnju zaprimljen od ovršenika u svibnju


zodax

Preporučene objave

dakle prijedlog za ovrhu nad pokretninama zaprimljen je u sudu 09.01.2009 a ovršenik ga je primio 21.05.2009.

Pitanje, jest kako osporiti ovrhu tim prije što je dio izmiren ( kako i kome dokazati) pošto je prijedlog predan sudu a ovršenik ga je zaprimio sa 5 mjeseci zakašnjenja.

 

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li se radi o ovršnom prijedlogu na temelju ovršne isprave (nagodba, presuda, zadužnica itd.)? Inače mislim da ste zaprimili ovršni prijedlog i rješenje o ovrsi? Sastavni dio Vam je uputa o pravnom lijeku. Ako je riječ o rješenju o ovrsi na temelju ovršne isprave tada podnesite žalbu, ali kontaktirajte i drugu stranu sa dokazom da ste dugovanje podmirili. Inače podnošenje ili izjavljivanje žalbe ne odgađa provedbu. Za točniji odgovor navedite više detalja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se na temelju ovršne isprave - presuda. Predmet je alimentacija Po istoj sam dužan plaćati 1.700 Kn/mjesecno na ruke majci.

U međuvremenu sudjelovao sam sam u troškovima uzdržavanja djeteta ( gableci, izleti, odjeća, obuća, .....) no nisam majci davao na ruke, osim kad se radilo o plaćanju izleta ili slično - kad bih joj preko djeteta davao novac.

Sad samo dobio prijedlog za ovrhu ali ne od dana sudskog rješenja već od podnošenja tužbe ( mada sam i prethodno izdvajao) sa zaostacima, kamatama i sl.

Zanima me na osnovi kojih sve stvari istu mogu osporavati kao i plaćanje sudskih troškova. Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

novac nikada nemoj dati nekom na ruke osim ako potpiše izjavu da je primio određenu svotu.

žalba bi ti vrijedila jedino ako imaš dokaz da si za uzdržavanje djeteta davao određenu svotu.

ubuduče isplata samo na račun.(štedna knjižica ,tekući račun )

ili uz potpisanu izjavu da za primitak određene svote

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok hvala na savjetu to znam i sam. Da li sam napisao da u sudskoj presudi stoji, od riječi do riječi - MAJCI NA RUKE?

Na kraju krajeva, da li dijete od 14 godina može posvjedočiti da je iz ruku tate predavalo mami na ruke novac?

Mislim da može, ako već budem morao uvlačiti malog u sve to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija